Česká obchodní inspekce: „Bitva na Bílé hoře“ bude s pokutou

17.10.2017 18:04

Česká obchodní inspekce Středočeského kraje a Hlavního města Prahy uskutečnila mimořádnou kontrolu na akci „Bitva na Bílé hoře“, kde se mimo rekonstrukce slavné bitvy prodávalo i občerstvení. A právě na dodržování zákazu prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let se ČOI zaměřila a objevila, že ze třech kontrolovaných obchodníků jeden nedodržel zákon.

Česká obchodní inspekce: „Bitva na Bílé hoře“ bude s pokutou
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce Středočeského kraje a Hlavního města Prahy provedla na konci měsíce září mimořádnou kontrolní akci v areálu travnaté plochy na Vypichu poblíž obory Hvězda. Zde se již po třinácté konala rekonstrukce bitvy na Bílé hoře. Diváci měli možnost zhlédnout nejen rekonstrukci slavné bitvy, ale i se občerstvit u stánků.

ČOI se zaměřila na dodržování povinností obchodníků, kteří měli na akci umístěny prodejní stánky a nabízeli účastníkům občerstvení, včetně alkoholických nápojů. Inspektoři provedli 3 kontroly a u jednoho subjektu došlo k porušení zákona zákazu prodeje alkoholu osobám mladším 18 let, kdy prodávající prodal nezletilé osobě bez ověření jejího věku čepované pivo Ferdinand 11° a tím porušil § 11 odst. 5 zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně veřejného zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Toto porušení bude projednáno v přestupkovém řízení, kde hrozí sankce až 1 milion korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Uniklá močovina nedostala šanci, elektrárenští hasiči ji cvičně zlikvidovali

18:50 ČEZ: Uniklá močovina nedostala šanci, elektrárenští hasiči ji cvičně zlikvidovali

Letošní poslední havarijní cvičení mají za sebou profesionální hasiči, kteří bdí nad uhelnými elektr…