Česká obchodní inspekce: Všichni kontrolovaní v Hradci Králové prodali alkohol mladistvým

20. 8. 2020 10:06

Inspektorát České obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje uskutečnila na začátku měsíce srpna mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na prodej alkoholu mladistvým. Celkem provedla 6 kontrol a ve všech případech byly prodány alkoholické nápoje osobám mladším 18 let.

Česká obchodní inspekce: Všichni kontrolovaní v Hradci Králové prodali alkohol mladistvým
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo
reklama

Inspektorát ČOI pro Královéhradecký a Pardubický kraj provedl v 6 namátkově vybraných provozovnách na území města Hradec Králové (potraviny, čerpací stanice PHM, bufet, rychlé občerstvení, vinotéka, bar) mimořádnou kontrolní akci se zaměřením na prodej alkoholických nápojů mladistvým osobám. Ve všech případech byly kontrolní nákupy realizovány prostřednictvím přizvané osoby mladší 18 let. Bez ověření věku a bez doprovodu osoby starší 18 let byly figurantovi ve všech provozovnách prodány alkoholické nápoje. Ve 4 případech se jednalo o tvrdý alkohol. Dále pak o prodej piva a vína.

„Zjištění, která ve výše uvedených případech nasvědčují porušení zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, budou s kontrolovanými subjekty řešena ve správním řízení. Za porušení zákona hrozí pokuta až do výše 1 miliónů korun. Vzhledem k citlivosti a vážnosti kontrol s tímto zaměřením budou kontrolní akce probíhat namátkově i nadále,“ říká k výsledků mimořádné kontrolní akce ředitel regionálního inspektorátu ČOI František Švihlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: O víkendu dorazí vojenští zdravotníci z USA, pomohou i další spojenci

7:34 Ministerstvo obrany: O víkendu dorazí vojenští zdravotníci z USA, pomohou i další spojenci

Ve čtvrtek 29. října Senát Parlamentu České republiky schválil mandát pro pobyt až 300 vojenských lé…