Česká obchodní inspekce kontrolovala Black Friday v každém kraji

30.11.2017 14:50

V souvislosti s konáním slevové akce „Black Friday“ uskutečnila Česká obchodní inspekce mimořádné kontroly na celém území republiky. Provedla 92 kontrol a porušení zákona zjistila ve 13 případech. Nejčastěji prodejci nedodrželi zákon o ochraně spotřebitele, kdy avizované ceny na „Black Friday“ neodpovídaly cenám účtovaným.

Česká obchodní inspekce kontrolovala Black Friday v každém kraji
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce uskutečnila ve dnech 23. a 24. listopadu 2017 mimořádnou kontrolní akci na den zvaný „Black Friday“. Cílem bylo ověřit, zda uváděné slevy jsou poskytovány v souladu se zákonem. Celkem bylo provedeno 92 kontrol převážně v supermarketech, hypermarketech a obchodních centrech na celém území České republiky. Porušení zákona o ochraně spotřebitele bylo prokázáno ve 13 případech, kdy se prodejci nejčastěji dopouštěli nekalé obchodní praktiky. Spotřebiteli byla často účtována u pokladny cena vyšší, než uvedená cena pro „Black Friday“.  

Typickým příkladem porušení zákona byla kontrola elektro provozovny ve Velkém Meziříčí. Inspektory byl do kontrolního nákupu zakoupen výrobek deklarovaný jako TOP PRODUKT v rámci reklamní akce „Black Friday“. Jednalo se o elektrickou žehličku Philips. Avizovaná cena byla prodávajícím stanovena ve výši 1 799 Kč. Skutečně účtovaná cena však byla 2 499 Kč. Tímto jednáním byl spotřebitel poškozen ve výši 700 Kč a s prodejcem bude zahájeno správní řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Feromonové sáčky patří do plastových lapačů

13:20 Lesy ČR: Feromonové sáčky patří do plastových lapačů

Lesy ČR apelují na návštěvníky lesa