Česká obchodní inspekce na Hatích zajistila padělky za téměř 28 milionů korun

09.06.2022 20:51 | Tisková zpráva

Inspektoři ČOI na tržnici ASIA BAZAR Hatě zajistili 5 859 ks padělků textilních oděvů, obuvi a galanterie v hodnotě vyčíslené v celách originálů ve výši 27 728 134 Kč. Mimořádná kontrolní akce byla provedena ve spolupráci s Policí ČR, Českým telekomunikačním úřadem a Hasičským záchranným sborem.

Česká obchodní inspekce na Hatích zajistila padělky za téměř 28 milionů korun
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Mimořádná kontrolní akce na tržnici ASIA BAZAR Hatě proběhla ve čtvrtek 26. května a zúčastnilo se jí 30 pracovníků České obchodní inspekce z kraje Jihomoravského a Zlínského, Královéhradeckého a Pardubického, Hl. m. Prahy a Středočeského, Olomouckého a Moravskoslezského, dále 30 příslušníků Policie ČR, 5 pracovníků Českého telekomunikačního úřadu a 2 pracovníci Hasičského záchranného sboru.

Zboží porušující práva duševního vlastnictví bylo nalezeno a zajištěno na 23 místech. V rámci kontrolní akce bylo využito pravomoci České obchodní inspekce a byla otevřena 2 auta a dveře 5 nebytových prostor, v kterých bylo nalezeno zboží porušující práva duševního vlastnictví.

Po vypracování všech odborných posudků potvrzujících zajištění padělků světových značek bude s kontrolovanými osobami zahájeno správní řízení, ve kterém bude rozhodnuto o výši pokuty a o propadnutí zboží. Výrobky budou následně zlikvidovány, nebo předány k humanitárním účelům. Případy zboží, které bylo nalezeno mimo prodejní stánky, budou zahájeny v rámci správních řízení s neznámou osobou a správcem tržnice.  

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MESIT na jubilejním IDETu představil nové výrobky i strojírenské technologie

17:17 MESIT na jubilejním IDETu představil nové výrobky i strojírenské technologie

IDET je významný veletrh ve střední Evropě, který přitahuje mezinárodní vystavovatele i odborné návš…