Česká obchodní inspekce na pouti v Chlumu u Třeboně zabavila padělky

02.09.2018 12:06

Česká obchodní inspekce pro Jihočeský kraj a Vysočinu provedla mimořádnou kontrolní akci na pouti v Chlumu u Třeboně zaměřenou také na kontrolu prodeje padělků a plnění technických požadavků na výrobky. Zajistila 85 kusů padělků v hodnotě originálů přes 50 tisíc korun.

Česká obchodní inspekce na pouti v Chlumu u Třeboně zabavila padělky
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla mimořádnou kontrolu na pouti v Chlumu u Třeboně zaměřenou na kontrolu plnění povinností prodávajících v oblasti technických požadavků na výrobky a dodržování zákazu prodeje padělků.

Inspektoři provedli celkem 5 kontrol, ve všech případech zjistili porušení zákona. Nejčastějším porušením byl prodej padělaného zboží, kdy při třech kontrolách bylo zajištěno celkem 85 kusů padělků v hodnotě originálů 50 450 Kč. Konkrétně se jednalo o hračky označené ochrannými známkami MINECRAFT a Thomas & Friends, trička označené ochrannými známkami Gas monkey Garage a MONSTER a dále brusky na chodidla a vložky do bot označené ochrannou známkou Scholl. V jednom případě bylo zjištěno porušení zákona o technických požadavcích na výrobky. Inspektoři vydali zákaz distribuce dvou druhů hraček v celkové hodnotě 4 190 Kč. Dále v jednom případě zjistili porušení povinnosti prodávajícího vydat na žádost spotřebitele doklad o zakoupení výrobků.

Všechna zjištěná porušení budou řešena ve správním řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Hrad i podhradí v netradiční sousedské shodě

22:30 ÚZSVM: Hrad i podhradí v netradiční sousedské shodě

Pracoviště ÚZSVM v Jičíně prodalo formou přímého prodeje pozemky o výměře 532 m2 v katastrálním územ…