Česká obchodní inspekce objevila na Facebooku nebezpečný dudlík

12.11.2018 19:24

Inspektoři České obchodní inspekce v Ústí nad Labem objevili nebezpečný dudlík s klipem, který prodejce nabízel přes Facebook. Výrobek lze rozlomit na ostré části a pro dítě tak představuje vážné riziko.

Česká obchodní inspekce objevila na Facebooku nebezpečný dudlík
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

„Uvolněné malé části, pokud by byly vdechnuty, představují pro nejmenší děti závažné riziko udušení. Také může případně vzniknout poškození trávicího traktu, pokud by odlomené části byly polknuty. Česká obchodní inspekce zakázala dudlík vystavovat, nabízet nebo jakkoliv uvádět na trh,“ říká ředitelka ústecké ČOI Renata Linhartová.

Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje provedla kontrolu dětského šidítka a klipu nabízeného na Facebooku.

Výrobek byl podroben testům, sledujícím bezpečnostní parametry z pohledu požadavků na šidítka pro kojence, a také z pohledu požadavků na držáky šidítek. Výrobek ve sledovaných parametrech na šidítka pro kojence nevyhověl, jelikož je nepřípustné, aby na šidítku byl jakýkoli předmět připevněný lepidlem. Rovněž je nepřípustné, aby byl na výrobku tvar, který je možné oddělit nebo rozlomit na více částí. V tomto případě vzniknou malé a ostré dílky, které jsou rizikovým faktorem pro kojence.

Výrobek nevyhověl ani ve sledovaných parametrech na držáky šidítek. Délka pásku není v souladu s požadavky normy. Soudržnost doplňkových částí je nedostatečná. Při případném vzniku malých částí může nastat pro kojence riziko spolknutí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSÚ: Po třech měsících růstu důvěra v ekonomiku v říjnu opět klesá

10:53 ČSÚ: Po třech měsících růstu důvěra v ekonomiku v říjnu opět klesá

Souhrnný indikátor důvěry se oproti září snížil o 4,5 bodu a vrátil se přibližně na svoji červencovo…