Česká obchodní inspekce zakázala na trhu nebezpečné nafukovací balónky

16.07.2021 21:20 | Zprávy

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je hračka, která může znamenat pro děti zdravotní riziko. Jedná se o výrobek nafukovací balónky Dongfang.

Česká obchodní inspekce zakázala na trhu nebezpečné nafukovací balónky
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Česká obchodní inspekce zjistila v ČR pro spotřebitele nebezpečnou hračku. Jedná se o nafukovací balónky Dongfang, které jsou balené po deseti kusech.

Balónky jsou vyrobeny z latexu, přírodního kaučuku smetanově bílé barvy. Zabaleny jsou v průhledném sáčku s papírovou manžetou, která uzavírá sáček. Na této papírové části obalu výrobku jsou nakresleny různobarevné balónky a je označena země původu a počet kusů výrobků v balení – 10 kusů. Z druhé strany papírové manžety je uvedeno označení Dongfang a značka shody CE v nesprávném tvaru a piktogram, který uvádí, že výrobek není vhodný pro děti do tří let. Informace pro spotřebitele jsou uvedeny pouze cizojazyčně. Dále je na sáčku s balónky nalepena malá papírová etiketa s označením distributora: Lucky Stars s.r.o., Vilová l. 234, 252 42 Vestec.

Tento výrobek může představovat pro děti závažné poškození zdraví. V materiálu, ze kterého jsou balónky vyrobeny, je obsaženo nadlimitní množství N-nitrosovatelných látek. Ty se mohou uvolnit a děti je mohou požít například sáním balónků nebo kontaktem z ruky do úst.

Výrobek není v souladu s požadavky NV č. 89/2011 Sb., o bezpečnosti hraček. Představuje pro děti možné zdravotní riziko plynoucí z kontaktu s N-nitrosovatelnými látkami.
Česká obchodní inspekce uložila prodejci stažení výrobku z trhu a oběhu. Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na Ministerstva průmyslu a obchodu a byla zveřejněna v systému RAPEX. 

Informace o výrobku:

Nafukovací balónky DONGFANG

Název výrobku: „Balloons Dongfang“ – balení po 10-ti kusech
Typ: ITEM NO: A3
EAN: 8595500000039
Identifikační údaje distributora: Kevin & Violka s.r.o., Jana Ziky 1732, PSČ 347 01Tachov
Země původu: Made in China

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

20:48 AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

Dům přírody Brd v létě oslaví rok od svého otevření. Lidé si do nového návštěvnického střediska hned…