Česká obchodní inspekce zakázala na trhu nebezpečnou nabíječku

25.11.2021 10:57 | Tisková zpráva

Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu nebezpečný výrobek. Jedná se o model USB nabíječky, která se nabízí a prodává pod názvem USB nabíječka C-tech UC-02.

Česká obchodní inspekce zakázala na trhu nebezpečnou nabíječku
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Z důvodu nedostatečné izolace hrozí uživateli vysoké riziko úrazu elektrickým proudem. Česká obchodní inspekce nařídila zákaz dodávaní výrobku na trh a stažení z prodeje. 

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR se nabízí a prodává elektrické zařízení, které může znamenat pro spotřebitele riziko. Jedná se o výrobek nabíječka baterií C-tech UC-02 v plastovém lůžku a papírovém obalu. Na výrobku je uvedeno: logo C-tech, Model: UC-02, údaje o vstupním a výstupním napětím Input/vstup:100-240V~ 50/60Hz, Output/výstup: 5V, 2100mA, 10,5W, www.c-tech.cz, stanovené označení CE, piktogram pro ekologickou likvidaci elektrických zařízení. Na obalu je uvedeno UNIVERSAL 2 PORT USB CHARGER UC-02, vyobrazení výrobku, logo C-tech, vícejazyčné informace včetně české verze: Univerzální USB nabíječka s dvěma USB porty, připojte nabíječku do zásuvky a kabelem propojte s Vaším zařízením (kabel není součástí dodávky), rychlost nabíjení se odvíjí od použitého zařízení, kabelu a jeho zapojení.

Česká obchodní inspekce zjistila u výrobku vysoké riziko úrazu elektrickým proudem až smrti uživatele tím, že se uživatel dotkne USB konektoru na těle výrobku, na kterém se objeví nebezpečné síťové napětí 230V v důsledku průrazu nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku.  ČOI dále zjistila nevyhovující značení výrobku, jelikož nebylo uvedeno obchodní jméno a kontaktní adresa výrobce a kontaktní adresa dovozce.
Česká obchodní inspekce uložila prodejci zákaz dodávání výrobku na trh. Dále pak stažení výrobku z trhu, který je nebezpečný a který již byl uveden na trh. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu a informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX. 

Informace o výrobku:
USB nabíječka C-tech UC-02
Název výrobku: USB nabíječka
Typ / číslo modelu: C-tech UC-02
Výr.č./EAN: 8594125010393
Identifikační údaje výrobce: Shenzen TVC-Tech Limited, Shenzen, China
Identifikační údaje dovozce: ELKO TRADING, spol. s r. o., K Terminálu 7, 61900 Brno
Distributor: AT Computers a.s., Těšínská 1970/56, 710 00 Slezská Ostrava
Země původu: Čína

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražská strojírna: Osmnáctisrdcovkové křížení pro Strossmayerovo náměstí nahradí přes dvacet let starou konstrukci

22:08 Pražská strojírna: Osmnáctisrdcovkové křížení pro Strossmayerovo náměstí nahradí přes dvacet let starou konstrukci

Společnost Pražská strojírna a.s. vyrábí rozsáhlé osmnáctisrdcovkové křížení pro centrální křižovatk…