Česká obchodní inspekce zakázala na trhu nebezpečnou nabíječku

25.11.2021 10:57 | Tisková zpráva

Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu nebezpečný výrobek. Jedná se o model USB nabíječky, která se nabízí a prodává pod názvem USB nabíječka C-tech UC-02.

Česká obchodní inspekce zakázala na trhu nebezpečnou nabíječku
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Z důvodu nedostatečné izolace hrozí uživateli vysoké riziko úrazu elektrickým proudem. Česká obchodní inspekce nařídila zákaz dodávaní výrobku na trh a stažení z prodeje. 

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 28371 lidí

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR se nabízí a prodává elektrické zařízení, které může znamenat pro spotřebitele riziko. Jedná se o výrobek nabíječka baterií C-tech UC-02 v plastovém lůžku a papírovém obalu. Na výrobku je uvedeno: logo C-tech, Model: UC-02, údaje o vstupním a výstupním napětím Input/vstup:100-240V~ 50/60Hz, Output/výstup: 5V, 2100mA, 10,5W, www.c-tech.cz, stanovené označení CE, piktogram pro ekologickou likvidaci elektrických zařízení. Na obalu je uvedeno UNIVERSAL 2 PORT USB CHARGER UC-02, vyobrazení výrobku, logo C-tech, vícejazyčné informace včetně české verze: Univerzální USB nabíječka s dvěma USB porty, připojte nabíječku do zásuvky a kabelem propojte s Vaším zařízením (kabel není součástí dodávky), rychlost nabíjení se odvíjí od použitého zařízení, kabelu a jeho zapojení.

Česká obchodní inspekce zjistila u výrobku vysoké riziko úrazu elektrickým proudem až smrti uživatele tím, že se uživatel dotkne USB konektoru na těle výrobku, na kterém se objeví nebezpečné síťové napětí 230V v důsledku průrazu nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku.  ČOI dále zjistila nevyhovující značení výrobku, jelikož nebylo uvedeno obchodní jméno a kontaktní adresa výrobce a kontaktní adresa dovozce.
Česká obchodní inspekce uložila prodejci zákaz dodávání výrobku na trh. Dále pak stažení výrobku z trhu, který je nebezpečný a který již byl uveden na trh. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu a informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX. 

Informace o výrobku:
USB nabíječka C-tech UC-02
Název výrobku: USB nabíječka
Typ / číslo modelu: C-tech UC-02
Výr.č./EAN: 8594125010393
Identifikační údaje výrobce: Shenzen TVC-Tech Limited, Shenzen, China
Identifikační údaje dovozce: ELKO TRADING, spol. s r. o., K Terminálu 7, 61900 Brno
Distributor: AT Computers a.s., Těšínská 1970/56, 710 00 Slezská Ostrava
Země původu: Čína

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jan Zahradil byl položen dotaz

Proč končíte?

Politiků jako jste vy je naopak třeba v politice více. Jstei jeden z mála, co fakt hájí priority, které měla ODS od počátku. S příchodem nových politiků se toho dost mění. Už ani nehájí živnostníky.Nepřijde mi, žejste tak starý, abyste šel do důchodu. Co tak vlastně budete dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ ESCO staví pro Aisan Industry Czech jednu z největších českých střešních fotovoltaik, zelená energie bude pohánět výrobu autosoučástek

17:54 ČEZ ESCO staví pro Aisan Industry Czech jednu z největších českých střešních fotovoltaik, zelená energie bude pohánět výrobu autosoučástek

Na 15 000 m2 střechy roste fotovoltaická elektrárna o výkonu 1,6 MW. Více než 3500 panelů dodá ročně…