Česká obchodní inspekce zakázala na trhu nebezpečný termostat

01.11.2021 8:24 | Tisková zpráva

Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu elektrické zařízení, které může znamenat pro spotřebitele riziko úrazu elektrickým proudem. ČOI uložila prodejci ochranné opatření, kterým je zákaz dodávání na trh a stažení termostatu z trhu a z oběhu.

Česká obchodní inspekce zakázala na trhu nebezpečný termostat
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Česká obchodní inspekce zjistila na trhu nebezpečný výrobek. Jedná se Termostat – Regulator temperatury ZUH TOMAR typ RT-2C v papírovém obalu. Na výrobku je uvedeno REGULATOR RT-2C, CE, ZUH TOMAR, 97-200 Tomaszów Maz., ul. Slaska 5/9, www.zuh_tomar.w.interia.pl, e-mail: zuh_tomar@interia.pl. Na obalu je uvedeno REGULATOR TEMPERATURY RT-2C, AKWARIUM, TERARIUM, INKUBATOR, ZUH TOMAR, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Slaska 5/9, www.zuh_tomar.w.interia.pl, e-mail: zuh_tomar@interia.pl.

ČOI u výrobku zjistila vážné riziko úrazu elektrickým proudem až smrti uživatele tím, že:

1. uživatel se náhodně dotkne živých konců napájecího přívodu výrobku zasunutého do síťové zásuvky, který se může z výrobku vytrhnout v důsledku nedostatečného mechanického zajištění proti vytržení
2. uživatel se náhodně dotkne přístupných vodivých neživých částí spotřebiče třídy ochrany I připojeného do výstupní zásuvky neopatřené ochranným kontaktem
3. uživatel se náhodně dotkne živých částí výrobku připojeného do síťové zásuvky, které se stanou přístupnými v důsledku jejich odhalení vlivem mechanického oddělení nedostatečně zajištěného pouzdra výrobku

ČOI uložil prodejci ochranné opatření (§ 50 odst. 3 zákona č. 90/2016 Sb., o posuzování shody stanovených výrobků při jejich dodávání na trh), kterým je zákaz dodávání na trh a stažení z trhu a z oběhu uvedeného výrobku, jenž je nebezpečný a který již byl uveden na trh.

Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstva průmyslu a obchodu a informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX. 

Informace o výrobku:
Termostat - Regulator temperatury RT-2C
Název výrobku: Termostat – Regulator temperatury ZUH TOMAR
Typ / číslo modelu: RT-2C
Výr.č./EAN: neuvedeno
Identifikační údaje výrobce: TOMAR, ZAKŁAD USŁUGOWO – HANDLOWY
Wlodzimier Tarnowski, 97-200 TOMASZÓW MAZ., ul. HALLERA 2

Identifikační údaje dovozce: -
Distributor: Martin Pavela, Na Pastvisku 1468/10, 747 05, Opava Kateřinky
Země původu: Polsko

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Registrace vozidel občanů Ukrajiny

22:08 MHMP: Registrace vozidel občanů Ukrajiny

Od 1. října 2023 bude spuštěn registr vozidel ukrajinských vozidel provozovaných na území České repu…