Česká obchodní inspekce zakázala prodej nebezpečné dětské zábrany

2.5.2021 7:07 odp.

Česká obchodní inspekce zjistila v ČR nebezpečnou dřevěnou zábranu, která může pro nejmenší děti znamenat bezpečnostní riziko. Jedná se o výrobek Bezpečnostní zábrana s tmavým dřevem 111 – 118 cm značky PUPYhou. ČOI nařídila stažení výrobku z trhu.

Česká obchodní inspekce zakázala prodej nebezpečné dětské zábrany
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu v nabídce výrobek, který je určený pro péči o dítě. Celkem 111 - 118 cm široká zábrana kovová v kombinaci s tmavým dřevem, která obsahuje 35 cm široké prodloužení, kterou je možné instalovat do dveřních otvorů či nad schodiště a jejímž účelem je zabránit malým dětem v opuštění bezpečného prostoru.

V průběhu používání se výrobek může neočekávaně otevřít a hrozí nebezpečí, že se dítě dostane ven z vymezeného bezpečného prostoru. Případně mohou děti uvíznout v mezerách mezi jednotlivými částmi zábrany při pokusu dostat se ven.

Akreditovanou laboratoří bylo zjištěno, že zkoušená zábrana nesplnila požadavky normy ČSN EN 1930:2012, když nevyhověla v článcích:

  • 6.3   – Mezery. Bylo zjištěno, že v bezpečnostní zábraně existují mezery, které umožňují průchod sondy představující kyčle silou menší než 30 N
  • 6.11 – Neporušenost konstrukce. Při provádění zkoušky se bezpečnostní zábrana otevřela po 173 cyklech z celkových 1000
  • 6.12 – Spolehlivost bezpečnostní zábrany nárazovou zkouškou, protože při zkoušce se rozbil černý plastový upevňovací šroub

Výrobek není v souladu s požadavky zákona č. 102/2001 Sb. o obecné bezpečnosti výrobků z hlediska svých konstrukčních a mechanických vlastností.

Česká obchodní inspekce uložila kontrolované společnosti v postavení výrobce okamžité stažení dětské bezpečnostní kovové zábrany označené PUPYhou, model XY-006 z distribuce. Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu a byla zveřejněna v systému RAPEX.

Informace o výrobku:
Název výrobku: Bezpečnostní zábrana s tmavým dřevem 111 – 118 cm
Značka: PUPYhou
Typ / číslo modelu: XY-006
EAN: Neuveden
Identifikační údaje výrobce: Ellinterier s.r.o., Rudé armády 77, 739 21 Paskov
Země původu: Made in China

zábrana

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

1. pololetí v elektromobilitě: Odběry na stojanech ČEZ vzrostly v Olomouckém kraji o 16 procent

19:43 1. pololetí v elektromobilitě: Odběry na stojanech ČEZ vzrostly v Olomouckém kraji o 16 procent

Tisíce nových elektromobilů na českých silnicích a desítky dalších postavených stanic v síti ČEZ – t…