Česká pošta: Aršík s detailem meandru řeky Moravy

12.06.2024 22:04 | Tisková zpráva

Litovelské Pomoraví je název nového příležitostného poštovního aršíku, který Česká pošta uvede do prodeje ve středu 12. června. Výtvarný návrh poštovní ceniny se dvěma známkami v hodnotě 42 a 48 korun připravil Josef Dudek a rytinou ho doplnil Miloš Ondráček.

Česká pošta: Aršík s detailem meandru řeky Moravy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pošta, ilustrační foto

Námětem aršíku je řeka Morava protékající divokým lužním lesem ve zmíněné Chráněné krajinné oblasti a na známkách jsou vyobrazeni motýl perleťovec sedící v trávě a volavka stojící ve vodě. Oba hlavní motivy jsou obklopeny ve vodě ležícím množstvím popadaných stromů a podemletými břehy zarostlými neprostupnou vegetací. Litovelské Pomoraví nejsou jen divoké močály a lužní lesy v okolí řeky Moravy, ale i kulturní krajina utvářená prací tamních obyvatel s úctou a láskou k rodnému kraji. Součástí vydání jsou i dva druhy obálek prvního dne vydání (FDC). Námětem první je interiér stodoly a na druhé je zobrazena kaplička u křižovatky před obcí Nové Mlýny.

Celou emisi vytiskla Tiskárna Hradištko, s. r. o., aršík ocelotiskem z ploché desky kombinovaný ofsetem v nákladu 22 000 kusů a oba druhy FDC digitálním tiskem po 2 300 kusech. Zájemci si mohou nový příležitostný poštovní aršík zakoupit na vybraných poštách nebo na e-shopu České pošty.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

10:00 Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

Předsednictvo politické strany Motoristé sobě na svém prvním červencovém zasedání rozhodlo o vzniku …