Česká pošta: Datové zprávy až do 100 MB a nové formáty příloh od roku 2024

17.12.2023 11:42 | Tisková zpráva

Uživatelé datových schránek se od začátku roku 2024 dočkají zajímavých a užitečných vylepšení. Všem uživatelům bude umožněno odesílat i přijímat tzv. velkoobjemové datové zprávy s limitem až 100 MB. Navíc uživatelé budou moci do zpráv vkládat také nové typy příloh. V produkčním prostředí datových schránek budou změny nasazeny od 1. ledna 2024.

Česká pošta: Datové zprávy až do 100 MB a nové formáty příloh od roku 2024
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pošta, ilustrační foto

Všem schránkám bude umožněno odesílat i přijímat tzv. Velkoobjemové datové zprávy (zkráceně VoDZ). Limit velikosti bude nastaven na 100 MB. Změna se týká nejen veřejnoprávních zpráv (komunikace s OVM), ale také soukromoprávních Poštovních datových zpráv. Jako přílohu datové zprávy půjde vkládat i komprimované soubory ve formátu ZIP či kontejnerový formát ASiC. Rozšiřuje se podpora multimediálních formátů.

Koho se změna týká?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Babiš

Tvrdíte, že je Babiš pomstychtiví, a že o tom něco víte. Co přesně? Můj dotaz není jeho obhajobou, jen si myslím, že když už někdo něco tvrdí, měl by bát konkrétní.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Embraer oficiálně předal první C-390 Millennium

19:15 Armáda ČR: Embraer oficiálně předal první C-390 Millennium

Vzdušné síly AČR včera odpoledne oficiálně převzaly na 24. základně dopravního letectva v Praze prvn…