Česká pošta: Jára Cimrman se už potřetí objevil na poštovní známce

17.10.2017 20:20

Česká pošta představila v úterý 17. října 2017 už třetí poštovní známku s Járou Cimrmanem. Po předchozích dvou unikátních „kruhových“ známkách si všichni zájemci mohou zakoupit známkový sešitek nazvaný Půlstoletí s Cimrmanem, obsahující 8 ks známek označených písmenem A, tedy v nominální hodnotě 16 Kč (celý sešitek stojí 128 Kč).

Česká pošta: Jára Cimrman se už potřetí objevil na poštovní známce
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta
reklama

Známka pochází z dílny Jaroslava a Michala Weiglových a znázorňuje autobustu Járy Cimrmana poničenou kloboučníkem Lešnerem, který ji používal jako kopyto k napařování klobouků, čímž z ní setřel její podobu.

Jára Cimrman už padesát let baví a inspiruje milióny Čechů. I proto byl zvolen největším Čechem. Český génius by se však nedočkal svého věhlasu, nebýt objevitelů a badatelů ze souboru Divadla Járy Cimrmana, proto se představení známkového sešitku konalo právě na prknech Žižkovského divadla Járy Cimrmana. Všichni přítomní se dočkali jednak autogramiády herců a také příležitostného poštovního razítka.

Výplatní poštovní známka je vytištěna plnobarevným ofsetem a nominále známek je zastoupeno písmenem „A“, které odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní do 50 g. Vychází v prvotním nákladu 150 tisíc kusů známkových sešitků, které obsahují osm výplatních poštovních známek ve formě celoplošných samolepek. Zájemci je mohou zakoupit na všech filatelistických přepážkách (tedy tam, kde mají pošty svou specializovanou přepážku), na webových stránkách České pošty a dále na vybraných poštách.

Předchozí dvě známky spatřily světlo světa v listopadu 2014 a unikátní byly tím, že byly díky svému vynálezci Járovi Cimrmanovi kruhové. Každá z nich zpodobňovala jednu z možných 136 podob génia a jejich nominální hodnoty byly A a Z. Zájemci si dnes mohou zakoupit již pouze kruhovou známku označenou nominální hodnotou Z, která odpovídá ceně služby pro prioritní Obyčejnou zásilku do zahraničí do 50 g – mimoevropské země. Druhá známka je již vyprodaná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Znojmo postupně obnovuje lůžka, ty nejstarší mají téměř padesát let

19:38 Nemocnice Znojmo postupně obnovuje lůžka, ty nejstarší mají téměř padesát let

Znojemská nemocnice z vlastních zdrojů pořídila 11 moderních lůžek vč. antidekubitních matrací a pac…