Česká pošta: Ježíškova pošta letos úřaduje už po sedmadvacáté

2. 12. 2020 17:05

Od 1. až do 23. prosince bude na poště Partner v Božím Daru opět, již po sedmadvacáté, úřadovat tradiční Ježíškova pošta. O orazítkování zásilky speciálním razítkem s vánočními motivy je každoročně obrovský zájem.

Česká pošta: Ježíškova pošta letos úřaduje už po sedmadvacáté
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta
reklama

V loňském roce orazítkovali pracovníci božídarské pošty 341 kilogramů zásilek. Výtvarná podoba razítka má každý rok originální podobu. Motivem letošního je stylizovaný portrét malého Ježíška orámovaný kometami a text "Boží Dar". Autorem je výtvarník Jiří Slíva.

Po celý rok mohli děti i dospělí vkládat do speciální schránky v prostorách infocentra a pošty Partner na Božím vánoční přání a právě v posledním měsíci roku jsou všechna oražena tímto razítkem a rozeslána adresátům. Pokud také chcete získat „ježíškovské“ razítko nebo jím obdarovat své blízké, stačí když své dopisy či pohledy vhodíte do „ježíškovské“ schránky nebo předáte přímo na přepážce pošty Partner. Vzhledem k současné situaci s šířením koronaviru je ale vstup na poštu Partner v Božím Daru možný pouze jednotlivě. Proto se nabízí možnost pohledy či dopisy s nalepenou známkou, nadepsanou adresou a pozdravem vložit do obálky a zaslat na adresu na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 36262 Boží Dar. Tam obálku otevřou, vložené zásilky orazí a přijmou je do přepravy. Adresáti pak obdrží vánoční pohled s vánoční známkou a příležitostným razítkem.

pošta

Česká pošta v předvánočním čase připravuje každoročně hned několik příležitostných razítek. Jedním z dalších je tradiční razítko pro poštu Brno 1. Příležitostné poštovní razítko s textem "Tradiční Vánoce v Brně, Brno 1" k příležitosti letošních vánočních svátků, vytvořil Jaroslav Punčochář. V obrazu razítka je věž Staré radnice v Brně a sněhové vločky. Bude oráženo poštou 601 00 Brno 1 v termínu 27. 11. – 31. 12. 2019.

Již třetím rokem je možné získat otisk příležitostného razítka, které symbolizuje příchod Betlémského světla do České republiky a to na poštách Praha 1, Brno 2 a Olomouc 8. V obrazu razítka je logo akce Betlémské světlo. Razítka se budou orážet na výše uvedených poštách 19. 12. – 23. 12. 2019. Autorem razítek je Tomáš Říha.

pošta

Poslední příležitostné razítko se každoročně používá na Poště Praha 012 – Hrad. Vzhledem k její rekonstrukci bude letos možné jej využít na hlavní poště v Jindřišské ulici v Praze. Autorem razítka s textem „PF 2021“ a symbolem štěstí – čtyřlístkem, je Pavel Sivko. Orážet se bude od 16. 12. 2019 do 2. 1. 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní fond životního prostředí: 101 projektů usiluje o titul nejlepší adaptační opatření

20:29 Státní fond životního prostředí: 101 projektů usiluje o titul nejlepší adaptační opatření

Ve třetím ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů kli…