Česká pošta: Poštovní známka připomíná olympioničku Věru Čáslavskou

05.05.2017 13:13 | Zprávy

Příležitostná poštovní známka z cyklu Osobnosti připomíná významnou českou sportovkyni Věru Čáslavskou. Dne 3. května ji začala prodávat Česká pošta. Známku v nominální hodnotě 16 Kč, obálku dne vydání (FDC) a příležitostné razítko vytvořil výtvarník Zdeněk Netopil. FDC vyryl Bohumil Šneider. Široká veřejnost si v den vydání připomíná nedožité 75. narozeniny Věry Čáslavské.

Česká pošta: Poštovní známka připomíná olympioničku Věru Čáslavskou
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Známku vytiskla Poštovní tiskárna cenin Praha plnobarevným ofsetem v nákladu 750 tisíc kusů známek. K dispozici je od 3. 5. 2017 na filatelistických přepážkách a vybraných poštách. Dotisk příležitostných známek není možný. Cena známek je 16 Kč, což odpovídá standardní listovní zásilce do 50 g po České republice. Česká pošta současně vydává také tzv. obálku prvního dne (FDC) s motivem Věry Čáslavské cvičící na kladině (v nákladu 4700 ks).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Kde je chyba, že neumíte čerpat evropské peníze?

Protože kdo jiný za to může, než vy politici? A k čemu byl tedy dobrý třeba ministr pro evropské záležitosti, když ani neuměl vyčerpat peníze z EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOOÚ: Vznikl informační list věnující se digitálním trhům

22:31 ÚOOÚ: Vznikl informační list věnující se digitálním trhům

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vypracoval ve spolupráci s Úřadem pro ochranu osobních ú…