Česká pošta: Zásilky ze zahraničí se budou odbavovat jinde, vyměňovací pošta Praha 120 a celní úřad se stěhují

13.01.2021 15:16

Vyměňovací pošta Praha 120, která zpracovává všechny zásilky došlé adresátům v ČR ze zemí mimo EU, se k 26. lednu 2021 přesune ze stávající adresy v Košířích do zrekonstruované budovy ve Štěrboholech. Nové prostory poskytnou zákazníkům pošty vyšší kapacitu a příjemnější prostředí. Současně se přestěhuje také detašované pracoviště Celního úřadu Praha Ruzyně, které sídlí v budově vyměňovací pošty.

Česká pošta: Zásilky ze zahraničí se budou odbavovat jinde, vyměňovací pošta Praha 120 a celní úřad se stěhují
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta
reklama

Nově zrekonstruovaná budova na adrese K Hrušovu 293/2, Praha 10 – Štěrboholy nabídne klientům České pošty především moderní a příjemné prostředí. Bude zde k dispozici čekací místnost s nabídkou občerstvení a také bezplatné parkoviště s kapacitou 10 míst uvnitř areálu a dalších 50 míst před areálem.

Nové prostory poskytnou zázemí i pro Celní úřad Praha Ruzyně, detašované oddělení celní – poštovní styk, kde bude probíhat samotné celní odbavení zásilek za již nastavených standardů, včetně možnosti uhradit celní dluh bezhotovostně.

Přestěhování do nové lokace přinese také zvýšení kapacity vyměňovací pošty, které bude nezbytné od července 2021, kdy začne platit zákonná povinnost odvádět DPH ze všech zásilek doručených ze zemí mimo EU bez ohledu na jejich hodnotu. V současnosti se DPH odvádí u zásilek s ekvivalentní hodnotou převyšující 22 EUR.

Do pátku 22. ledna 2021 funguje pošta Praha 120 a celní úřad na adrese Plzeňská 139/290, 150 00 Praha 5 Košíře, a to v pondělí a středu od 8:00 do 17:00, v úterý, čtvrtek a pátek od 8:00 do 15:00. V pondělí 25. ledna 2021 bude pošta Praha 120 z důvodu stěhování pro veřejnost nedostupná. Od úterý 26. ledna 2021 začne vyměňovací pošta a celní úřad fungovat na nové adrese K Hrušovu 293/2,102 00 Praha 10 – Štěrboholy. Zásilky, které si zákazníci nestihnou včas celně odbavit ve stávající lokalitě, budou přesunuty do nového působiště.

Vstup do nové budovy pošty Praha 120 bude regulován, aby byla splněna předepsaná opatření v souvislosti s epidemií koronaviru. Česká pošta proto svým zákazníkům doporučuje, aby se při vyřízení celních formalit nechali zastupovat na základě plné moci, protože v takovém případě pošta veškeré formality vyřídí za ně a zásilku doručí standardně na jejich adresu. Návod, jak v takovém případě postupovat, je dostupný na webu České pošty ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Nová poštovní známka připomíná vznik první turistické trasy

22:11 Česká pošta: Nová poštovní známka připomíná vznik první turistické trasy

Česká pošta představí 21. dubna novou výplatní písmenovou známku s kupóny pro přítisky, jejímž motiv…