Česká pošta nabízí bezpodpisové doručení balíku

07.04.2020 19:35

Česká pošta od dubna zavedla nové opatření, které umožňuje doručit balík adresátovi zcela bez kontaktu mezi doručovatelem a zákazníkem kvůli potvrzení o převzetí zásilky. Ta je předávána na základě unikátního šestimístného kódu, který zákazník předem obdrží prostřednictvím SMS nebo e-mailu.

Česká pošta nabízí bezpodpisové doručení balíku
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta
reklama

Kód opravňuje k převzetí balíku, které tak není potřeba potvrzovat podpisem. Opatření zrychluje výdej doručovaných balíků a zvyšují ochranu doručovatelů i zákazníků před nákazou koronavirem.

„Novinka například umožňuje, aby zákazník nadiktoval kód pro převzetí balíku přes dveře nebo přes domovní telefon a doručovatel pak balík ponechá na dohodnutém místě, například před domovními dveřmi, a vizuálně zkontroluje, že adresát si balík převzal. Kód k převzetí balíku může adresát také přeposlat jiné osobě, tedy příbuznému, sousedovi a podobně, a telefonicky s doručovatelem dohodnout, komu má balík předat. Náhradního adresáta je tak možno stanovit velmi flexibilně,“ říká Petr Cinkl, ředitel logistiky České pošty.

V případě, že není možno balík adresátovi osobně doručit, lze následně balík vyzvednout na pobočce s využitím stejného kódu a tedy i s možností požádat o vyzvednutí jinou osobu.

„Úspěch celého procesu je závislý na tom, aby nám odesílatel balíku poskytl telefonický kontakt na adresáta. Prosíme proto všechny e-shopy, aby tyto kontakty České poště předávaly a pomáhaly tak chránit své vlastní zákazníky,“ doplňuje Petr Cinkl.

Balík na kód se již dříve osvědčil při výdeji balíkových zásilek na pobočkách České pošty, kde byl zaveden v předvánoční sezoně 2018 a pomohl výrazně zrychlit obsluhu zákazníků. Před Vánoci 2018 činila průměrná doba vydání balíku na pobočce 2:41 minuty, v roce 2019 už jen 1:57 minuty.

Služba výdeje balíku na kód při osobním doručení bude pro zákazníky České pošty k dispozici i po skončení současného krizového stavu. I v běžném provozu zajistí flexibilnější výdej zásilek, umožní předat zásilku jakékoliv osobě, které adresát předal kód a tím pomůže zvyšovat úspěšnost doručení balíkových zásilek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plaťte za skutečnou rychlost internetu! Nová brožura ČTÚ pro spotřebitele

22:29 Plaťte za skutečnou rychlost internetu! Nová brožura ČTÚ pro spotřebitele

ČTÚ vydal brožuru s podrobným přehledem pro všechny spotřebitele, kteří si chtějí ověřit, zda jim je…