Česká pošta otevírá 2000 nových Balíkoven

2.9.2021 8:29 odp.

Česká pošta rozšiřuje Balíkovny na všechny své pošty, které ukládají balíkové zásilky. Od září si tak mohou zákazníci objednávat zboží z e-shopů přes službu Balíkovna na všechny pobočky České pošty.

Česká pošta otevírá 2000 nových Balíkoven
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Balíkovna je nejrychleji rostoucí síť výdejních míst v České republice. Kromě vlastních poboček, kterých je 2500, budou Balíkovny nově do konce října na poštách Partner, jichž je více než 700.

Anketa

Co si myslíte o slovním útoku Andreje Babiše mladšího?

hlasovalo: 18184 lidí

Celkem tedy základní síť České pošty nabídne 3200 Balíkoven. Dalších 2000 Balíkoven je k dispozici u externích partnerů České pošty. Dohromady tak zákazníci mohou využít 5200 Balíkoven po celé České republice.

„Zatímco posílání listovních zásilek klesá tempem 10 % ročně, balíkový trh je díky oblibě nákupů přes e-shopy na vzestupu. Covidová situace ve své nejtvrdší podobě často neumožňovala pořídit si vybrané zboží jinak, než nákupem přes internet. Rozsáhlá síť Balíkoven je cestou, jak našim zákazníkům nabídnout co nejširší způsob vyzvednutí balíků,“ říká ředitelka Balíkovny Lenka Kristová.

Na konci roku 2020 bylo zákazníkům k dispozici 2 312 poboček Balíkovny. Z toho 370 Balíkoven fungovalo na pobočkách, dalších 53 na depech České pošty, 544 jich bylo externích a 1 398 tvořila výdejní místa v síti Sazka. Během celého roku 2020 Balíkovna odbavila 3 miliony zásilek, téměř 3x více než v roce 2019. Průměrný čas obsluhy na Balíkovně, kde je na pobočce vyvolávací systém, je pod tři minuty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy zkoušejí delší předprodej rezervací, data o rezervacích se do vlaků nahrávají automaticky

17:17 České dráhy zkoušejí delší předprodej rezervací, data o rezervacích se do vlaků nahrávají automaticky

O 1,5 hodiny se prodlouží doba předprodeje rezervací, která bude u vybraných vlaků nově možná až do …