Česká pošta otevřela pobočku v novém designu

27.05.2021 18:02

Pobočka České pošty Mladá Boleslav 3 na třídě Václava Klementa 822 fungovala na tomto místě od roku 1987. Její stav však již neodpovídal současným potřebám jak klientů, tak i zaměstnanců. Z toho důvodu Pošta rozhodla o její rekonstrukci, která začala na konci ledna 2021. Od 27. 5. 2021 slouží pobočka Mladá Boleslav klientům ve zcela novém designu, který je originální, moderní a výjimečný i v rámci České pošty.

Česká pošta otevřela pobočku v novém designu
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

„Koncept vzdušných, otevřených a moderních poboček máme naplánovaný už nějakou dobu. Bohužel nám do našich plánů zasáhnula pandemie koronaviru. Naštěstí to vypadá, že je pandemie na ústupu a já mám radost, že dnes představujeme první pobočku v novém hávu,“ uvedl Roman Knap, generální ředitel České pošty a dodal: „Méně bariér a více interakce a komunikace. To je cesta, kterou se do budoucna vydáme.“

„Tuto pobočku pošty jako Boleslavák moc dobře znám. Díky rekonstrukci jsem ji ale skoro nepoznal. Veškeré proklientské změny jí rozhodně prospěly a věřím, že to ocení nejen zaměstnanci, ale i všichni klienti,“ uvedl Jan Hamáček, ministr vnitra ČR.

Pobočka nabízí klientům nejen příjemnější prostředí, než doposud díky použitým barvám, prvkům a otevřenému konceptu je v prostorách obecně více světla a působí vzdušněji. Služby budou moci využít zákazníci na 5 přepážkách. K dispozici je tu i nová přepážka s diskrétním boxem umožňujícím hotovostní transakce v uzavřeném prostoru – na původní pobočce tato možnost chyběla. Výdejní místo Balíkovny je pro lepší manipulaci vybaveno válečkovou dráhou.

Bankomat byl ze zádveří přesunut na plášť budovy – při nefunkčnosti čtečky karet či čtení platební karty se klienti k bankomatu nedostali. Vstup do pobočky zajišťují nové automatické dveře, což zajistí lepší dostupnost pro imobilní osoby a osoby s kočárkem. V hale pro veřejnost je také umístěna toaleta, kterou lze klientům na vyžádání zpřístupnit.

V neposlední řadě došlo k zlepšení pracovního prostředí pro zaměstnance ČP - změna technologické plochy, lepší návaznost a dostupnost  pracovišť, nové sociální zázemí (kuchyňka, šatna), vybudování samostatného archívu a skladu.

Pobočka v Mladé Boleslavi byla vybrána k otestování nových stejnokrojů v plném provozu. Po zhruba tříměsíčním testování u zhruba 90 pracovníků na 6 poštách po celé republice budou stejnokroje doladěny do detailu a bude vypsána Veřejná zakázka na stejnokroje pro všechny pošty.

Pobočka Mladá Boleslav 3 je využívána jako ukládací pošta pro nedaleké sídliště se zhruba 30 ulicemi a tedy pro zhruba 14 tisíc obyvatel. Otevírací doba je v pondělí a ve středu 10-12 a 13-18 hodin, v úterý, čtvrtek a pátek 8-12 a 13-16 hodin a v sobotu 8-12 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká správa sociálního zabezpečení: Zpráva o činnosti za rok 2020

22:25 Česká správa sociálního zabezpečení: Zpráva o činnosti za rok 2020

Na webu ČSSZ byla zveřejněna Zpráva o činnosti České správy sociálního zabezpečení za rok 2020.