Česká pošta se stala členem ICT UNIE

16.04.2021 8:24

ICT UNIE je partnerem i oponentem Vlády ČR v projektech, podporujících směřování k evropské informační společnosti a modernímu výkonu státní a veřejné správy, pracující efektivně pro občany i podnikatelský sektor.

Česká pošta se stala členem ICT UNIE
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

V rámci ICT UNIE je realizována odborná práce při posuzování legislativních i nelegislativních návrhů a návrhů strategií v oblasti elektronických komunikací, IT a eGovernmentu, probíhá tvorba pozičních dokumentů ICT UNIE, či vlastních legislativních i nelegislativních návrhů.

Česká pošta je tradičním partnerem státu v oblasti eGovernmentu, provozuje a rozvíjí informační systém datových schránek a více než 900 kontaktních míst Czech POINT. Certifikační autorita České pošty - PostSignum poskytuje služby vydávání kvalifikovaných certifikátů, komerčních certifikátů a poskytování kvalifikovaného elektronického časového razítka.

Vstup České pošty do této profesní organizace k 1. dubnu 2021 je strategickým krokem, který České poště umožní aktivně se účastnit aktivit ICT UNIE a mít přístup k agendě, připravovaným dokumentům a stanoviskům ICT UNIE a umožní ji na tyto vstupy aktivně reagovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Podzimní výměna pražců v metru na lince C a prázdninový provoz autobusů

7:33 DPP: Podzimní výměna pražců v metru na lince C a prázdninový provoz autobusů

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) bude o nadcházejících podzimních prázdninách pokračovat v metru n…