Česká pošta začne prodávat první příležitostné známky roku 2019

19.01.2019 11:56 | Zprávy

Česká pošta v neděli 20. ledna 2019 začne prodávat první tři příležitostné známky roku 2019. Jedná se o známku Adolf Born, vydanou v rámci emise Tradice české známkové tvorby, známku 100. výročí založení Masarykovy univerzity a známku Petr Eben, vydanou v rámci emise Osobnosti.

Česká pošta začne prodávat první příležitostné známky roku 2019
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Z historických důvodů se zpravidla vydává první poštovní známka v roce vždy 20. ledna, ať už tento den připadá na jakýkoliv v týdnu. Známková tvorba České pošty tak připomíná vydání první české známky, což bylo 20. ledna 1993.

V rámci emise Tradice české známkové tvorby vychází v letošním roce známka připomínající oblíbeného výtvarníka Adolfa Borna. Na známce je jeho portrét spolu s legendárními postavičkami Machem, Šebestovou a psem Jonatánem. Na svém kontě má Adolf Born více než 250 ilustrovaných knih, dále se spolupodílel na více než 60 animovaných filmech. Výtvarný návrh známky je z dílny Vladimíra Suchánka. Známka je vydána v úpravě tiskového listu i známkového sešitku s 8 známkami a 4 kupóny a je vytvořena technikou plnobarevného ofsetu. Nominální hodnota známky je zastoupena písmenem „A“, které odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní do 50 g dle ceníku základních poštovních služeb. Spolu s příležitostnou známkou vychází také obálka prvního dne vydání (FDC) a razítko prvního dne vydání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Neuvažujete o žalobě na Fialu ze SPD?

Ten o vás v televizi řekl, že jste vyzval k raketovému útoku na Rusko. Budete to nějak řešit? Když ne, nemyslíte, že se do může šířit dál jako lavina, i když to není pravda. Nebo aspoň doufám, že ne, protože to by byl přeci začátek třetí světové.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy:  Africa Smart Mobility Forum otevřelo nové příležitosti pro české firmy

7:27 Ministerstvo dopravy: Africa Smart Mobility Forum otevřelo nové příležitosti pro české firmy

Ministerstvo dopravy společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem zahraničních věcí u…