Česká pošta znovu varuje před šmejdy

18.07.2019 7:32 | Zprávy

Česká pošta varuje před fiktivní soutěží o mobilní telefony, za jejíhož autora je vydávána. Formou reklamy v barvách České pošty se tento podvod v posledních dnech opět zobrazuje uživatelům sociální sítě Facebook a aplikací FB Messenger či WhatsApp. Podvodná hra se nově projevuje i formou zpoplatněné SMS (50,-Kč a více).

Česká pošta znovu varuje před šmejdy
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Aktuálně se jedná o plošný promyšlený útok na uživatele mobilních aplikací a mobilního připojení k internetu. Vektor útoku je trvalý a spočívá v tom, že uživatel telefonu obdrží podvodnou SMS se sdělením, že jako stálý zákazník vyhrává mobilní telefon. Následně však podvedený člověk volal na číslo uvedené v SMS a poté mu bylo strženo 1 600,- Kč za hovor nebo případně 50,-Kč a více za odpověď SMS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Nelegální migrace

To, že je třeba najít řešení, to neříkáte nic nového, naopak, to slyšíme od vás politiků už několik let. Ale jaké tedy navrhujete řešení a proč to ještě nikdo nedokázal vyřešit? Třeba ANO má přeci své zástupce všude, včetně Bruselu, tak proč jste s něčím konkrétním nepřišli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Zbrašovské aragonitové jeskyně poprvé hostily prezidenta

22:03 Správa jeskyní: Zbrašovské aragonitové jeskyně poprvé hostily prezidenta

V Koblihové síni jeskyní prezident symbolicky ochutnal koblihy (skutečné) a zapil je lázeňskou kysel…