Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Na preventivní prohlídky chodí více lidí. Pomáhá i zasílání zpráv do mobilu

16.08.2016 13:36

Preventivní prohlídky mají svůj klíčový význam ve snížení rizika výskytu závažných onemocnění i nákladů na následnou léčbu. Včasné odhalení příznaků závažného onemocnění navíc zvyšuje šance na úplné vyléčení. Podle nejnovějších údajů České průmyslové zdravotní pojišťovny se počet lidí, kteří chodí na preventivní prohlídky, zvyšuje. V roce 2015 absolvovalo preventivní vyšetření u praktického lékaře 190 689 dospělých pojištěnců, což je nejvíce za posledních šest let. K návštěvám lékaře pomáhá i prevence v mobilu, kterou spustila ČPZP jako první ze zdravotních pojišťoven.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Na preventivní prohlídky chodí více lidí. Pomáhá i zasílání zpráv do mobilu
Foto: ČPZP
Popisek: ČPZP

Ze statistik, které reprezentují roky 2014 a 2015 vychází, že nejvíce na preventivní prohlídky chodí lidé po padesátce a senioři. Nejstarším pojištěncem, který měl preventivní prohlídku, byla žena ve věku 103 let. Nejvíce dbají na své zdraví lidé v Olomouckém kraji, kde se k prohlídce dostavilo 59 procent mužů a 57 procent žen z těch, kteří na ni měli nárok.

Vývoj počtu preventivních prohlídek dospělých pojištěnců ČPZP v čase:

Rok

Počet preventivních prohlídek dospělých

2010

181 197

2011

190 134

2012

177 373

2013

173 767

2014

188 312

2015

190 689

Upozornění na blížící se termín preventivní prohlídky pro dospělé pojištěnce chodí klientům České průmyslové zdravotní pojišťovny před pravidelnou preventivní prohlídkou.

„Prevence v mobilu je zcela zdarma, k jejímu využívání stačí být klientem ČPZP a požádat si o tuto službu zdarma na kterékoliv pobočce ČPZP nebo na čísle Infocentra 810 800 000. Naše pojišťovna vás pak esemeskou upozorní, že je čas objednat se u praktického lékaře, takže si již nemusíte hlídat termíny preventivních prohlídek,“ vysvětluje výhody této služby tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

Pojišťovna zasílá zdarma SMS zprávu s upozorněním na blížící se termín a typ preventivní prohlídky. V současné době pojišťovna posílá preventivní upozornění na vyšetření u praktického lékaře (každé dva roky), pro ženy jednou ročně na gynekologickou prohlídku, pro muže nad 50 let na vyšetření prostaty a pro muže a ženy k návštěvám stomatologa.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je druhou největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou s více než 1,2 milionu pojištěnců a 110 pobočkami po celé České republice.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Josef Bernard byl položen dotaz

Inflace

Proč jinde klesá, jen u nás roste? Asi to není vina jen vás politiků, ale přijde mi, že ani vy nijak nepřispíváte tomu, aby se snížila. Jestli to tak není, tak mě o tom přesvěčte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Letošní Lipno Ice Marathon se díky počasí poběží na ledu

21:20 Turistický spolek Lipenska: Letošní Lipno Ice Marathon se díky počasí poběží na ledu

Adéla Černá a Petr Beneš - organizátoři tradičního extrémního, běžeckého závodu Lipno Ice Marathon, …