Česká průmyslová zdravotní pojišťovna letos vydá na zdravotní služby klientů více než 26 miliard korun

13.1.2016 2:37 odp.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna letos vynaloží na péči o zdraví svých klientů 26,3 miliardy korun. To je o 0,8 miliardy meziročně více, než v roce 2015.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna letos vydá na zdravotní služby klientů více než 26 miliard korun
Foto: ČPZP
Popisek: ČPZP

„Zvýšené náklady umožní, aby péče o zdraví klientů ČPZP zůstala i v roce 2016 na vysoké úrovni. Aby byla nadále kvalitní a dostupná všem, kteří ji potřebují či budou potřebovat,“ potvrzuje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová. ČPZP zvyšuje náklady jak na lůžkovou, tak ambulantní zdravotní péči. Náklady na lůžkovou zdravotní péči dosáhnou 12,9 miliardy korun a proti roku 2015 by se měly zvýšit téměř o půl miliardy. V segmentu ambulantní péče dojde k navýšení zhruba o 240 milionů korun na celkem 8,1 miliardy korun. Na programy podporující prevenci a zdravý životní styl je vyčleněno 119 milionů, zatímco loni to bylo 114 milionů korun.

ČPZP v současnosti zajišťuje zdravotní služby pro více než 1 230 000 pojištěnců po celé republice. Proti lednu 2015 se celkový počet pojištěnců zvýšil o více než 19 tisíc. Počtem klientů patří Česká průmyslová zdravotní pojišťovna mezi tři největší zdravotní pojišťovny v České republice.

Pokud se chcete stát jejím klientem, můžete tak učinit právě v těchto dnech. Zaregistrovat se můžete jednoduše on-line na webových stránkách www.cpzp.cz, nebo osobně na kterékoli ze 110 poboček ČPZP. Odhlášení od stávající pojišťovny za vás vyřídí ČPZP. Stihnete-li vyplnit přihlášku do konce března, stanete se klientem České průmyslové zdravotní pojišťovny již od července. Další šanci pro změnu zdravotní pojišťovny dostanou lidé v době od 1. července do 30. září. Pokud si přeregistraci nechají na druhý letošní termín, změna pojišťovny bude platit od 1. ledna následujícího roku. Navzdory dvěma přestupním termínům lze zdravotní pojišťovnu změnit jen jednou ročně.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je druhou největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou s více než 1,2 milionu pojištěnců a 110 pobočkami po celé České republice.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

22:54 Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

Skupina ČEZ pokračuje v nastaveném trendu budování udržitelnější energetiky: loni snížila objem vypu…