Česká spořitelna: Druhá testovací fáze pro bezkontaktní mobilní platby telefony iPhone

07.08.2012 18:32

Česká spořitelna zahajuje druhou testovací fázi nové služby Mobilní platební karta, kterou je možné provádět bezkontaktní mobilní platby telefonem iPhone.

Česká spořitelna: Druhá testovací fáze pro bezkontaktní mobilní platby telefony iPhone
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bankomat
reklama

Česká spořitelna zahajuje druhou fázi testování aplikace Mobilní platební karta umožňující majitelům mobilního telefonu iPhone 4/4S zaplatit za své nákupy bezkontaktně. Stejně jako při platbě kartou s bezkontaktní technologií přinese nový způsob placení uživatelům vyšší komfort při nákupu zboží a služeb.  Mobilní platby prostřednictvím technologie NFC představují další logický vývojový krok po zavedení bezkontaktních platebních karet, které Česká spořitelna uvedla jako jedna z prvních bank na český trh v uplynulém roce. V druhé testovací fázi nabídne možnost vyzkoušet si platby prostřednictvím iPhone vybraným klientům.

„V červenci letošního roku jsme zahájili pilotní fázi testování nové aplikace. Vzhledem k více než pozitivním ohlasům ze strany našich zaměstnanců-testérů nyní přicházíme za našimi klienty s žádostí o spolupráci. Naší snahou vždy bylo přinášet nové technologie, které jim zpříjemní život, ať se již jednalo o bezkontaktní platební karty či nyní o novou možnost platit mobilním telefonem. Pokud budou uživatelé s novou aplikací spokojeni, nabídneme ji všem našim klientům během několika následujících měsíců,“ uvedla Marie Hešnaurová, ředitelka odboru Rozvoj platebních karet České spořitelny.

Telefonem bude možné platit všude, kde jsou akceptovány bezkontaktní karty Visa. Uživatelé telefonu iPhone 4/4S pouze ke svému telefonu připojí přídavné zařízení a následně si stáhnou z App Store doprovodnou aplikaci Mobilní platební karta. Přídavné zařízení obsahuje anténu a integrovaný zabezpečovací prvek Secure Element, v němž je mobilní karta Visa bezpečně uložena. Tato „karta“ pak pracuje s aplikací staženou z App Store tak, aby umožnila provádění plateb z telefonu iPhone.

Po aktivaci Mobilní platební karty mohou uživatelé začít jednoduše nakupovat. Po spuštění aplikace klient jednoduše přiloží svůj přístroj iPhone k jakémukoli platebnímu terminálu, který akceptuje bezkontaktní karty a provede bezkontaktní platbu. Tímto způsobem je možné platit i v zahraničí. Podobně jako u bezkontaktních karet jsou platby prostřednictvím Mobilní platební karty do výše 500 Kč osvobozeny od nutnosti zadávání PIN. Změnou oproti bezkontaktním platebním kartám je, že uživatel si může v případě potřeby zvolit nutnost zadávání PIN i u plateb do 500 Kč. Částky nad 500 Kč jsou vždy PINem potvrzovány.

Mobilní platební kartu lze kromě bezkontaktního placení použít taktéž k nákupům zboží a služeb na internetu. Průběh celého nákupu je stejně rychlý, jednoduchý a bezpečný, jako by uživatel platil svoji běžnou platební kartou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Závad zjištěných při kontrolách prodejců vánočních kaprů meziročně ubylo

22:30 SVS: Závad zjištěných při kontrolách prodejců vánočních kaprů meziročně ubylo

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) v závěru loňského roku při tradičních kontrolách prodeje …