Česká spořitelna podpoří rozvoj malých firem investičními úvěry

09.09.2012 9:05

Česká spořitelna spouští spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR program Inostart, jehož cílem je podpořit začínající a mladé firmy, které realizují inovativní projekty.

Česká spořitelna podpoří rozvoj malých firem investičními úvěry
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bankomat
reklama

 

 

  • Česká spořitelna podpoří spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR inovativní podniky v rámci programu Inostart 
  • Program je určen firmám z Moravskoslezského a Olomouckého kraje s maximálně 50 zaměstnanci a ročním obratem do 10 mil. EUR, Česká spořitelna jim poskytne úvěry v celkovém objemu 700 mil. Kč 
  • K úvěru od České spořitelny poskytne Českomoravská záruční a rozvojová banka záruku do výše 60 % nesplacené jistiny 

Program je určen firmám z Olomouckého a z Moravskoslezského kraje s maximálně 50 zaměstnanci a ročním obratem do 10 mil. EUR. Česká spořitelna poskytne těmto inovativním firmám zvýhodněné investiční úvěry v celkovém objemu 700 mil. Kč a spolu se svojí dceřinou společnosti Grantika České spořitelny zajistí potřebné poradenské služby. Firmy mohou podávat žádosti od 10. září 2012. 

„Patříme mezi nejvýznamnější korporátní banky v České republice, a proto chceme podpořit také začínající tuzemské firmy. Hlavní výhodou programu Inostart je, že s využitím záruky ČMZRB můžeme zvýšit dostupnost úvěrů právě pro tento segment klientů. Tento produkt nabízíme jako jediná banka na trhu. Nespornou výhodou je také bezplatné poradenství naší dceřiné společnosti Grantika,“ uvedl Petr Witowski, ředitel úseku firemní klientela České spořitelny. 
 
Podniky mohou v rámci programu Inostart žádat o úvěr v rozmezí od 0,5 mil. Kč do 15 mil. Kč. Úvěr bude zajištěn bankovní zárukou Českomoravské záruční a rozvojové banky až do výše 60 % nesplacené jistiny, další zajištění si podniky mohou dohodnout s Českou spořitelnou. Maximální splatnost úvěru je 5 let, klienti si však mohou splácení odložit až o tři roky. Finanční prostředky lze využít na financování aktivit, které jsou primárně potřebné k podnikání, např. nákup dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku či pořízení zásob. Projekty firem musí být realizovány v Moravskoslezském a Olomouckém kraji, sídlo firmy však může být jinde. Podmínkou je také inovativnost projektu – projekt musí být řádně připraven a zabezpečen, předpokládat růst tržeb, kvalitativní růst úrovně produktu či procesu nebo se žadatel může zabývat vědou či výzkumem.
 
Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM prodal tři pozemky v pražské Hostivaři za 37,5 milionu korun

22:54 ÚZSVM prodal tři pozemky v pražské Hostivaři za 37,5 milionu korun

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze prodal společnosti Hostivař a.s. tři pozemk…