Česká televize: ČT sport odvysílá z mistrovství světa v basketbalu všech 92 utkání

24.08.2019 16:27

Třicet dva týmů, šestnáct soutěžních dní, osm čínských měst. To je v pořadí osmnácté mistrovství světa v basketbalu mužů, které odstartuje 31. srpna nejen v Pekingu, ale především na obrazovkách ČT sport. Česká televize odvysílá kompletní program šampionátu, na který se národní tým kvalifikoval poprvé od účasti Československa v roce 1982. Celodenní vysílání, s až osmi zápasy denně, doplní bohatý program doprovodného studia.

Česká televize: ČT sport odvysílá z mistrovství světa v basketbalu všech 92 utkání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

„Fanoušci se mohou těšit na nejrozsáhlejší vysílání basketbalu v historii. Celkem bude odehráno dvaadevadesát utkání, všechna uvidí diváci na programu ČT sport a s pomocí zeleného tlačítka prostřednictvím HbbTV. Přímé přenosy již tradičně doprovodí před i pozápasová studia s mnoha zajímavými hosty z řad expertů i bývalých reprezentantů a chybět nebudou ani denní zpravodajské přehledy. Bývalí asistenti reprezentačních trenérů Lubomír Růžička a Martin Petrovický každý den připraví divácky atraktivní virtuální rozbory nejzajímavějších situací,“ říká redaktor a vedoucí projektu šampionátu Jakub Bažant.

Česká televize posílá na mistrovství dva štáby. Dění v Šanghaji bude z reportérského pohledu sledovat Jiří Kalemba, zápasy skupiny, ve které hraje i český tým, pak přímo z místa komentovat Jakub Bažant spolu s bývalým reprezentantem Jiřím Welschem. Aktuální informace z Pekingu bude přinášet brněnský reportér Ondřej Tomek, který s českou reprezentací odletěl již na přípravný turnaj v Soulu.

Vysílání České televize odstartuje vždy po deváté ranní a končit bude až před pátou odpolední. Moderování studia, které doprovodí přenosy z utkání, se během více jak dvoutýdenního turnaje ujmou Tomáš Budka, Barbora Černošková a Jan Smetana.

Nejen na obrazovce, ale i na webu ctsport.cz čeká na diváky rozsáhlý informační servis podobný tomu, na který jsou zvyklí třeba z hokejových šampionátů.

„Basketbalové mistrovství světa je jednou z největších sportovních událostí letošního roku. Na webu nabídneme kompletní informační servis, aktuální články, tabulky i výsledky. Připravujeme také speciální rubriku, ve které budeme samozřejmě mapovat působení českého týmu a další zajímavosti z dění na turnaji. Chybět nebude ani pestrý video materiál, sestřihy, reportáže, ohlasy, tematické fejetony. Stejně jako u podobných akcí tak významného rozsahu nabídneme bonusový obsah také na sociálních sítích ČT sport a tradičně i podcasty před a během mistrovství světa,“ doplňuje šéfeditor webu ctsport.cz Jiří Kalemba.

Čeští basketbalisté se představí v Šanghaji ve skupině E, a to společně s reprezentačním výběrem Turecka, Japonska a USA. Úvodní zápas odehrají v neděli 1. září proti americkému celku. Nejlepší týmy se o zlatou medaili utkají v neděli 15. září v Cadillac Aréně v Pekingu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR převzala nové přilby, do konce roku ji dostane každý voják i záložník

22:57 Armáda ČR převzala nové přilby, do konce roku ji dostane každý voják i záložník

Armáda České republiky převzala první dodávku ochranných balistických přileb 2017 od české firmy Arg…