Česká televize: Eurovize vstupuje do semifinále, za Česko má šanci na postup kapela We Are Domi

9.5.2022 9:20 odp. | Tisková zpráva

Už tento týden se hudební příznivci dozvědí, kde vznikly ty nejlepší skladby šestašedesátého ročníku Eurovision Song Contest a zda se mezi nejlepší dvacítku dostane i zástupce česko-norského tria vedeného Dominikou Haškovou s písní Lights Off.

Česká televize: Eurovize vstupuje do semifinále, za Česko má šanci na postup kapela We Are Domi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách

První semifinále z turínské sportovní haly Pala Alpitour odvysílá v přímém přenosu Česká televize už zítra večer. Druhé, během něhož vystoupí i kapela We Are Domi, uvede ve čtvrtek.

„Máme za sebou dvě zkoušky, na kterých jsme odladili maximum chyb. Mám velkou radost, jak vypadá naše show, myslím, že v televizním přenosu vynikne skvěle. Přiznám se ale, že jsem nervózní. Nicméně to je zcela přirozené. Vždy, když se tak před vystoupením cítím, tak je to správně,“ popisuje Dominika Hašková.

We Are Domi bude usilovat o postup do finále až v samotném závěru. Zatímco v národním kole měla trojice první pozici, ve světové soutěži představí svoji píseň Lights Off jako poslední. A to na pódiu, s jehož pojetím pomáhal výtvarný režisér Matyáš Vorda: „Koncept vizuálu stojí na kontrastu mezi minimem použitého zařízení a úplného využití světelného parku, kdy mají všechna světla stejný úkol, stejný pohyb a stejnou barvu. Monochromatické ladění doplňuje LED stěna se sochou Davida. Ta symbolizuje jakousi voodoo panenku, zástupce všech chlapů. Davida jsme použili coby výtvarně nejvýstižnější vyobrazení muže.“

Anketa

Je sněmovní opozice (ANO a SPD) dostatečně důrazná v boji s vládou?

hlasovalo: 36006 lidí

Choreografii pro zpěvačku Dominiku Haškovou, kytaristu Caspera Hatlestada a klávesistu Benjamina Rekstada připravila Zuzana Zizoe Veselá, hudebníky oblékne pro celosvětově přenášený pořad Jan Černý. „Abychom našli nějakou inspiraci a reference, prohledávali jsme můj archiv a zamilovali jsme se do předělaného pracovního oblečení, se kterým pracuju poměrně často,“ říká návrhář a dodává: „Pro Domi jsem hledal něco se sebevědomou siluetou, tak akorát na hraně pracovního oblečení a ženskosti.“

Přímé přenosy ze semifinále Eurovize letos nabídne program ČT2 v úterý 10. a ve čtvrtek 12. května, komentovat je bude Jan Maxián, informovat o hlasování tuzemských diváků pak, stejně jako loni, Taťána Kuchařová. Semifinálové večery i finále začínají shodně ve 21 hodin.

Soutěž, která se díky loňskému vítězství italské skupiny Maneskin přesunula do Turína, lze živě sledovat také v iVysílání, a to i ze zahraničí.

Více informací najdete ZDE.

Píseň: We Are Domi – Lights Off
text: Benjamin Rekstad, Dominika Hašková, Abigail Frances Jones
hudba: Benjamin Rekstad, Casper Hatlestad, Dominika Hašková, Abigail Frances Jones, Einar Eriksen Kvaloy

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Znovu se otevírá možnost nahlížet na majetková přiznání politiků

22:16 Ministerstvo spravedlnosti: Znovu se otevírá možnost nahlížet na majetková přiznání politiků

1. července 2022 nabyla účinnosti novela zákona o střetu zájmů, která veřejnosti po více než roce a …