Česká televize: Jaro na ČT art nejúspěšnější od spuštění kulturního kanálu

14.07.2020 13:30

Jarní vysílání stanice ČT art zaznamenalo vůbec největší zájem diváků od spuštění programu před sedmi lety v roce 2013. Týdně osloví přes milion lidí. Společně s vyšším podílem kanálu na celkové televizní sledovanosti v prvním pololetí letošního roku vzrostla i divácká spokojenost. Na škále od 1 do 10 hodnotí diváci ČT art známkou 8,8.

Česká televize: Jaro na ČT art nejúspěšnější od spuštění kulturního kanálu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách
reklama

Kulturní kanál ČT art dosáhl v průběhu letošního jara i celého prvního pololetí nejvyššího podílu na sledovanosti od svého spuštění. Denně si jej pustí 224 tisíc diváků, měsíčně pak bezmála 2,5 milionu lidí. Nejvyšších hodnot dosahovala stanice zejména v době nouzového stavu, během kterého byly zrušené kulturní akce. Art divákům nabídl premiéry divadelních a hudebních záznamů, pořady s výraznými umělci domácí i zahraniční tvorby a také speciální živé přenosy.

Vůbec nejsledovanějším přímým přenosem v historii programu se stala komedie Hvězda s Evou Holubovou v hlavní roli, kterou v březnu zhlédlo více než 130 tisíc diváků. Oblibě se těšily také živě vysílané přenosy Pomáháme s Českou filharmonií, Protančíme tím – Baletní gala z Národního divadla či operní koncert Ve zpěvu hledejme úlevu.

Kromě podílu na sledovanosti vzrostla v období od ledna do června také divácká spokojenost. Diváci stanici hodnotí známkou 8,8 na škále od 1 do 10. Stanici vyhledávají především ženy nad 60 let a vysokoškolsky vzdělaní diváci. Nejvyšší spokojenosti dosáhly cykly Nejkrásnější památky světa a Po stopách slavných skladatelů, talk-show Na plovárně s Markem Ebenem či zpravodajské Události v kultuře, které navzdory pauze v době nouzového stavu, letos oslovily už přes milion diváků.

Tradičně jsou na Artu divácky oblíbené divadelní představení. Zabodoval přenos Sluha dvou pánů se 158 tisíci diváky, Paní plukovníková se 144 tisíci či premiérový záznam Lakomce s Bolkem Polívkou v titulní roli. Nenechalo si jej ujít 134 tisíc diváků a stal se tak nejsledovanějším letošním pořadem stanice uvedeným v premiéře.

Českotelevizní kulturní kanál dosahuje od spuštění v roce 2013 napříč programy nejlepších výsledků v rámci divácké spokojenosti a nadprůměrných výsledků i z pohledu originality a zaujetí. Z hlediska podílu na sledovanosti se v mezinárodním srovnání ostatních veřejnoprávních kulturních stanic umisťuje ČT art pravidelně na podobné úrovni jako třeba britská BBC 4 nebo německý program ARTE.

(zdroj dat: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Přestavba nebezpečné křižovatky u bystrckého UNI HOBBY je schválena

7:33 Jihomoravský kraj: Přestavba nebezpečné křižovatky u bystrckého UNI HOBBY je schválena

Po ulici Kníničská, která spojuje brněnské městské části Bystrc a Komín a napojuje je na Velký městs…