Česká televize: Koprodukční snímek „Okupace“ bude bojovat o cenu na prestižním festivalu v Tallinnu

23.10.2021 11:54 | Tisková zpráva

Černá komedie režiséra Michala Nohejla se utká na pětadvacátém ročníku festivalu Black Nights Film Festival v estonském Tallinnu o prestižní filmovou cenu.

Česká televize: Koprodukční snímek „Okupace“ bude bojovat o cenu na prestižním festivalu v Tallinnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Soutěžit bude v konkurenci dalších devatenácti snímků v sekci First Features určené začínajícím tvůrcům. 

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 45686 lidí
Film, jenž vznikl v koprodukci České televize, je letos doposud jediný majoritně český hraný počin, který byl vybrán do soutěže nejvýznamnějších festivalů světa áčkové kategorie.

Celovečerní debut režiséra Michala Nohejla čeká po uvedení v tuzemsku také jeho mezinárodní premiéra. Zahraničnímu publiku se představí již v listopadu na největší filmové události v severní Evropě, Black Nights Film Festival, v sekci First Features. Tedy v kategorii určené pro debutanty, která je specifická svou různorodostí – nabízí totiž snímky všech žánrů ze všech koutů světa, od Evropy přes Mexiko až po Čínu.

Snímek s vizuálně vytříbeným stylem a atmosférou odkazující dle tvůrců k tvorbě Davida Lynche či Quentina Tarantina se odehrává během jedné noci v anonymním baru a vznikl na základě dávné humorné historky. Hlavních rolí se v příběhu z doby normalizace ujali Martin Pechlát a Antonie Formanová, které doplňují Otakar Brousek, Cyril Dobrý nebo Pavel Neškudla.

Tallinn Black Nights Film Festival se s každoroční účastí až 80 tisíců diváků řadí mezi nejvýznamnější festivaly na světě, jako jsou Cannes, Sundance nebo Berlinale. Letošní, v pořadí již pětadvacátý ročník, proběhne v termínu od 12. do 28. listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Novým ředitelem Krajského úřadu bude Miroslav Vrba

10:29 Královéhradecký kraj: Novým ředitelem Krajského úřadu bude Miroslav Vrba

Novým ředitelem Krajského úřadu Královéhradeckého kraje bude jmenován Miroslav Vrba. Na pozici vystř…