Česká televize: Kuře v bačkorách vybralo přes devět milionů

5. 5. 2020 14:52

ečerním koncertem vyvrcholil letošní dvaadvacátý ročník charitativní sbírky Pomozte dětem. Diváci pořadu Kuře v bačkorách zaslali pomocí DMS přes čtyři miliony korun, nejvíce od roku 2010.

Česká televize: Kuře v bačkorách vybralo přes devět milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách
reklama

Celkový výtěžek pořadu tak vybranou částkou 9 288 306 Kč překonal posledních sedm ročníků. Žluté Kuře díky tomu může přispět na více než třicet projektů neziskových organizací a zlepšit život více než dvěma tisícům dětí.

„Za normálních podmínek bych si domů nikdy nepozval televizní štáb, ale mimořádné situace si žádají mimořádné řešení, a musím říct, že po technické stránce proběhlo vše naprosto v pořádku. Asi už nikdy nezažiju, abych z obýváku vysílal hodinu a půl přímý přenos v hlavním vysílacím čase v televizi. Jsem rád, že jsem u toho mohl být, zvlášť když to mělo tak úspěšný konec a sladkou pointu,“ říká moderátor benefičního koncertu Aleš Háma.

Režii hudebních příspěvků včerejšího koncertu měl na starosti držitel ceny Grammy Ondřej Pivec. Jazzový hudebník si zahrál i s česko-americkým projektem Vojty Dyka D.Y.K. Marie Rottrová zazpívala skladbu Cesta známou ze seriálu Zrádci. Na novinky vsadili i Dan Bárta nebo Milan Cais, patnáctičlenný Melody Makers s Ondřejem Havelkou za mikrofonem si připravil speciální píseň Čekání a Ondřej Ruml cover verzi Bobbyho McFerrina. V jednotlivých příspěvcích a rozhovorech se ukázali i nezpívající osobnosti, Marek Eben, Eva Samková, Veronika Khek Kubařová, Václav Moravec nebo dlouholetí moderátoři Pomozte dětem Jolana Voldánová a Tomáš Hanák.

Pomocí DMS lidé Kuřeti poslali 4 035 693 Kč, což je nevyšší částka od roku 2010. Celková letošní částka na kontě sbírky Pomozte dětem tak zatím činí 9 288 306 Kč, což je nejvíce od roku 2013, a stále může narůstat, protože již zítra – 4. května - startuje Peříčkový týden.

Pomozte dětem je charitativním projektem České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti zaměřený na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celé České republice. Od roku 1998 se podařilo rozdělit více než 243 milionů Kč, podpořeno bylo 1 467 projektů a v celkovém součtu se pomoc dostala k téměř 200 tisícům dětí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Ochránci přírody v nejcennějších partiích Jeseníků posilují strážní službu

15:16 AOPK ČR: Ochránci přírody v nejcennějších partiích Jeseníků posilují strážní službu

Více než tři stovky lidí na skialpech a snowboardech vyrazily o víkendu do oblasti Ovčárny a Pradědu…