Česká televize: Na Déčku skončila úspěšná celoroční soutěž Planeta je Prga

14.06.2021 12:08

S posledním květnovým dnem na Déčku skončila oblíbená celoroční soutěž Planeta je Prga, která malé diváky vedla k zájmu o životní prostředí. Děti se s princeznou Prgou loučit ale nemusí, ta i nadále zůstává ve vysílání dětského programu a v červenci se navíc dočká svého knižního zpracování. Do soutěžního projektu se aktivně zapojilo celkem přes třicet tisíc účastníků a jeho web si od října loňského roku zájemci zobrazili více než milionkrát.

Česká televize: Na Déčku skončila úspěšná celoroční soutěž Planeta je Prga
Foto: Karel Šebesta
Popisek: Budova ČT na Kavčích Horách

„Planeta je Prga představuje další z celoročních projektů ČT :D, který plní jak zábavnou, tak i naučnou roli. Celým školním rokem děti provázela postava princezny Prgy, jež do svého boje za lepší životní prostředí aktivně zapojila jednatřicet tisíc dětí a rodičů,“ říká vedoucí projektu Monika Mrázová a dodává: „Je zřejmé, že téma ochrany životního prostředí a života na této planetě není lhostejná našim malým divákům a neměla by být lhostejná ani nám dospělým. Z došlých reakcí můžeme vidět, že i takto složitá témata se dají komunikovat zábavně, a přitom zanechají poselství, které v sobě nesou.“

Princezna Prga na své misi za záchranou planety Země čelila v průběhu školního roku příšerám představující ekologické hrozby – Plastoru Nezmarovi, Uhelnici Čadivé nebo třeba Bordelnici Polétavé. V záchranné akci děti princezně pomáhaly tím, že si každý měsíc vybraly jeden soutěžní úkol, jenž plnily a umožnily jí tak dokončit její výzkum.

Za celou dobu trvání soutěže od začátku října loňského roku do konce letošního května byla webová stránka projektu zobrazena celkem více než milionkrát, z toho téměř 750 tisíc představovalo unikátní zobrazení.

Planeta je Prga poprvé knižně

Diváci, kteří si pořad Planeta je Prga oblíbili, se navíc v průběhu července mohou těšit na její knižní zpracování. Titul bude představovat první vlaštovku chystané dětské edice s pracovním názvem ČT dětem. Pod její hlavičkou se plánuji zaštítit projekty od autorek a autorů Déčka v kvalitním a nápaditém grafickém zpracování.¨

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Sokolí rok - letos v Jeseníkách vyvedli rekordních 41 mláďat

17:28 AOPK ČR: Sokolí rok - letos v Jeseníkách vyvedli rekordních 41 mláďat

Hnízda tu opustilo nejvíce sokolích mláďat v novodobé historii.