Česká televize: Po pěti letech hned pět nominací na festivalu v Monte Carlu

19.05.2019 9:43

Při pohledu na nominace festivalu v Monte Carlu se mi podlomila kolena, říká režisér Dukly 61 David Ondříček.

Česká televize: Po pěti letech hned pět nominací na festivalu v Monte Carlu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

Tři šance na Zlatou Nymfu má komediální seriál Dabing Street, další dvě televizní snímek Dukla 61. Společně s Marthou Issovou, jež ve filmu ztvárnila hlavní ženskou roli, bude o ocenění za nejlepší ženský herecký výkon bojovat Penélope Cruz a Patricia Arquette. Laureáti cen budou vyhlášení 18. června.

Hned tři nominace na Zlatou Nymfu získal dvanáctidílný seriál Petra Zelenky Dabing Street. V sekci Komediální seriál soutěží v kategoriích Nejlepší komediální seriál, Nejlepší herec (Václav Neužil) a Nejlepší herečka (Klára Melíšková). „Z trojnásobné nominace pro Dabing Street mám samozřejmě ohromnou radost. Nejvíce mě těší, že Zelenkovu humoru, přestože je situován do prostředí typicky českého – do malého na přelomu milénia krachujícího dabingového studia Zero, rozumějí také diváci v zahraničí,“ uvádí Kateřina Ondřejková, v jejíž tvůrčí producentské skupině seriál Dabing Street vznikl.

Další dvě šance na vítězství má dvoudílný televizní snímek Dukla 61. Želízka v ohni má v kategoriích Nejlepší film a Nejlepší herečka (Martha Issová). „Musím říct, že při pohledu na nominace se mi podlomila kolena. Považuji to za obrovský úspěch všech lidí, kteří se na Dukle 61 podíleli. Co mě ale nesmírně potěšilo, je nominace v ženské kategorii. Patricia Arquette, Penélope Cruz a Martha Issová jsou moje vůbec nejoblíbenější herečky,“ říká režisér snímku David Ondříček.

Příběh o největší poválečné důlní katastrofě v Československu se řadí mezi nejpopulárnější tuzemské televizní filmy poslední doby. Promítán byl nejen na festivalech televizní tvorby, ale také na velkých prestižních filmových festivalech včetně Palm Springs Film Festival nebo Chicago International Film Festival. Na tuzemském festivalu v Karlových Varech se stal v diváckém hlasování druhým nejoblíbenějším snímkem, předběhl jej pouze legendární Rain Man z roku 1988. „Havíři z Dukly pojedou do Monte Carla… Tak to je fakt velká věc. Na chvilku se upře mezinárodní pozornost na tvorbu České republiky. Je to pocta i příležitost,“ dodává kreativní producent ČT Michal Reitler.

Mezinárodní televizní festival v Monte Carlu již více než půl století prezentuje nejlepší televizní tvorbu z celého světa. Devětapadesátý ročník proběhne pod záštitou monackého prince Alberta II. v období od 14. do 18. června 2019, v závěrečný den konání festivalu zároveň vyhlásí vítěze cen. Naposledy se o Zlatou Nymfu za Českou televizi ucházel Poslední cyklista Jiřího Svobody v roce 2014.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Probační a mediační služba: Skončil projekt na pomoc obětem trestných činů Proč zrovna já? II

22:11 Probační a mediační služba: Skončil projekt na pomoc obětem trestných činů Proč zrovna já? II

30. června skončil čtyřletý projekt na pomoc obětem trestných činů Proč zrovna já? II spolufinancova…