Česká televize: V pražském Obecním domě se sešli ředitelé České televize a Českého rozhlasu

21.05.2023 16:44 | Tisková zpráva

V pátek 19. května se při příležitosti sedmdesáti let České televize a sto let Českého rozhlasu sešli jejich stávající i bývalí ředitelé. V rámci setkání v pražském Obecním domě diskutovala desítka šéfů obou institucí o stávající situaci televize a rozhlasu veřejné služby, o jejich počátcích i o dalším směřování.

Česká televize: V pražském Obecním domě se sešli ředitelé České televize a Českého rozhlasu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka České televize

„Jsem přesvědčený, že jak Česká televize, tak i Český rozhlas hrají v dnešním světě extrémně důležitou roli. V době, kdy k nám proudí informace z mnoha stran a ověřovat zdroje je mnohdy složité, je pro diváky a posluchače zvlášť důležité, aby obě instituce byly důvěryhodné, relevantní a přinášely takové informace, o které se mohou opřít,“ řekl na setkání generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Během dvouhodinové schůzky Petr Dvořák také poděkoval za práci svým předchůdcům – vyzdvihl například zřízení systému producentských skupin Ivo Mathém, digitální propojení s Evropskou vysílací unií v době vedení Jakuba Puchalského či spuštění tematických programů ČT24 a ČT sport Jiřím Janečkem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Stíhání

Někde jsem četla, že za ty vaše plakáty chce policie stíhat i hnutí. Můžete mi vysvětlit, jak se jakékoliv hnutí stíhá? To jakože všichni členové nebo jak můžete stíhat hnutí? A co myslíte, jak soudy rozhodnou a kdy? Bude to ještě do voleb?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo vnitra představilo nové metodiky ochrany měkkých cílů

7:23 Ministerstvo vnitra představilo nové metodiky ochrany měkkých cílů

Bezpečnost veřejného prostoru nezajistíme jednorázovým opatřením. Jde o dynamický proces, který vyža…