Česká televize opanovala nominace na České lvy

22. 1. 2021 17:56

O sošku Českého lva za nejlepší film se 6. března bude ucházet pět snímků. Na všech se podílela Česká televize.

Česká televize opanovala nominace na České lvy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách
reklama

Veřejnoprávní televize stojí rovněž za pěti z celkových šesti TV počinů, které bojují v kategoriích Nejlepší televizní film nebo minisérie a Nejlepší televizní seriál. Minisérie Herec získala celkově 7 nominací, a to včetně nominace na nejlepšího herce v hlavní roli pro Jana Cinu.

V loňském roce se České televizi, navzdory pandemii, podařilo uvést do kin 28 nových filmů (9 hraných, 18 dokumentů a 1 animovaný). Nechyběl mezi nimi snímek Havel, Krajina ve stínu nebo životopisné drama Šarlatán, které je za Česko vyslané do boje o Oscara. Všechny tři snímky byly dnes nominovány na Českého lva v kategorii nejlepší celovečerní film. Doplní je Modelář a Žáby bez jazyka, rovněž z koprodukce České televize.

Česká televize se svými snímky kompletně obsadila také nominace v kategoriích nejlepší režie, nejlepší herec a herečka v hlavní i vedlejší roli, scénář, kamera, střih, hudba, zvuk, kostýmy a masky, scénografie a filmový plakát.

Nominaci si odnáší rovněž historicky nejúspěšnější český dokument V síti, který vidělo přes půl milionu diváků a který otevřel důležitou debatu na celonárodní úrovni. V kategorii nejlepší dokumentární film s ním bude soupeřit například dokumentární snímek ČT Můj otec Antonín Kratochvíl režisérky Andrey Sedláčkové nebo televizní dokument ČT Kdo jinému jámu – Rudolf Slánský.

Novinkou letošního ročníku je možnost nominací tvůrců a herců televizních projektů do kategorií, které byly doposud určeny jen celovečerním filmům, případně dokumentům. Výrazně uspěla zejména minisérie Herec se sedmi nominacemi, Marie Terezie II se třemi nominacemi a Zrádci, kteří si odnáší dvě nominace.

Vyhlašování se koná 6. března, Česká televize jej odvysílá přímým přenosem na svém prvním programu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sport a diplomacie v historii nezávislého Kazachstánu

15:58 Sport a diplomacie v historii nezávislého Kazachstánu

V moderním světě je sport spolu s politikou, ekonomikou a kulturou pevně zakořeněn jako jeden z hlav…