Česká televize získala za vzdělávací projekty ocenění TOP odpovědná firma 2020

23.11.2020 20:29

Česká televize zvítězila v kategorii „Firma pomáhající okolí – Anti-COVID počin“ díky Mimořádným vzdělávacím projektům ČT pro školáky, rodiče i pedagogy, které spustila v době epidemie koronaviru.

Česká televize získala za vzdělávací projekty ocenění TOP odpovědná firma 2020
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách
reklama

Porota sedmnáctého ročníku prestižního ocenění TOP Odpovědná firma na nich uznala rychlost realizace, zapojení odborných organizací a učitelů i ulehčení nastalé situace. Česká televize zvítězila v konkurenci 60 společností a 125 strategií.

„Česká televize velmi rychle zareagovala na situaci zavřených škol a využila naplno své možnosti a potenciál k podpoře a rozvoji vzdělanosti a ulehčení nastalé situace. Vzdělávacími aktivitami pomohla nejen velkému množství rodičů, kteří byli nuceni ze dne na den stát se mimo jiné domácími učiteli. Velmi cením zapojení odborných organizací a učitelů, rychlou reakci a proaktivní přístup zaměstnanců ČT, možnost čerpat inspiraci a videa pro učitele i později a naprosté využití možností veřejnoprávního média,“ odůvodnila ocenění porota skládající se z pětapadesáti nezávislých osobností z akademické sféry, médií či z neziskového a komerčního sektoru.

Z důvodu celorepublikového uzavření škol během jarní epidemie covid-19 spustila Česká televize řadu mimořádných vzdělávacích projektů, aby usnadnila domácí vzdělávání žákům, rodičům i učitelům. Pouhých pět dní po vyhlášení nouzového stavu začala ČT živě vysílat pořad UčíTelka. Následovalo spuštění odpoledního pásma pořadů pro žáky druhého stupně Odpoledka a relace Škola doma s cílem pomoci studentům, kteří se připravují na přijímací zkoušky na střední školy nebo víceletá gymnázia.

V dubnu byl pak v reakci na mimořádnou situaci v předstihu před plánovaným termínem spuštěn webový portál ČT edu, který nabízí tisíce volně dostupných vzdělávacích videí pro učitele, žáky i jejich rodiče pokrývající přes třicet předmětů od biologie po zeměpis.

TOP Odpovědná firma 2020 je jediné ocenění svého druhu v České republice. Je určené firmám všech velikostí a oboru působení, zdrojem unikátních dat pro rozvoj firemních strategií a projektů i nenahraditelnou inspirací a příkladem dobré praxe v udržitelnosti a společenské odpovědnosti firem. Česká televize cenu obdržela již v roce 2016 za projekt benefičních speciálů a stala se tak vůbec prvním médiem, které ji získalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo pro místní rozvoj: Pravidla spolufinancování projektů z prostředků EU se změní

21:30 Ministerstvo pro místní rozvoj: Pravidla spolufinancování projektů z prostředků EU se změní

Přechod do nového programového období 2021-2027 pro projekty financované z prostředků EU sebou přiná…