České dráhy: Bezdružické parní léto 2019

18.07.2019 10:02 | Zprávy

Na malebné západočeské trati z Pňovan do Bezdružic se bude o víkendu 20. a 21. července opět konat tradiční akce Bezdružické parní léto. Návštěvníci se budou moci svézt nostalgickým vlakem v čele s parní lokomotivou a také historickým autobusem v úseku Bezdružice – Teplá. Připraven bude také pestrý doprovodný program.

České dráhy: Bezdružické parní léto 2019
Foto: red
Popisek: ČD - logo

V sobotu 20. a v neděli 21. července České dráhy ve spolupráci s Plzeňskou dráhou pořádají tradiční akci Bezdružické parní léto. Návštěvníci se mohou těšit na jízdy zvláštních vlaků vedených parní lokomotivou 310.072 přezdívanou „Kafemlejnek“ v úseku Bezdružice – Cebiv na místní dráze z Pňovan do Bezdružic.

Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, jehož součástí budou koncerty, výstavy, divadelní představení, pivní slavnosti a mnohé další. Centrem dění bude nádraží v Bezdružicích, kde si návštěvníci budou moci prohlédnout železniční muzeum, projet se historickou drezínou nebo obdivovat ukázky práce prvorepublikového četnictva. Atmosféru z počátku 20. století připomene kapela Švejk Band Milana Benedikta Karpíška a taneční skupina Althea. Pro nejmenší návštěvníky budou přichystané tvořivé dílny a soutěže.

V Konstantinových Lázních stojí za návštěvu Hasičské muzeum i malebný lázeňský park. Doprovodný program čeká na návštěvníky i na nádraží v Kokašicích a od 19 hodin se konají historické slavnosti na hradě Švamberk.

Po trase projektované a dosud nerealizované železnice mezi stanicemi Bezdružice a Teplá bude celý víkend pendlovat historický autobus a v sobotu se navíc uskuteční turistický pochod na podporu její dostavby, který vyráží z nádraží Teplá v 10 hodin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jan Jakob byl položen dotaz

Rozpočet

Když teď tvrdíte, jak byste v rozpočtu dokázal ušetřit přes 60 miliard, můžete mě a myslím, že ne jen mě, vysvětlit, proč jste ty peníze neušetřili už v tom vámi navrhovaném rozpočtu? Jak vám to teď věřit? Kde jste najednou vzal ty úspory?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NKÚ: Sedmý ročník Hackathonu veřejné správy ovládly aplikace s pomáhajícími tématy

19:15 NKÚ: Sedmý ročník Hackathonu veřejné správy ovládly aplikace s pomáhajícími tématy

Soutěžící předvedli, jak mohou otevřená data přispět ke vzniku nových užitečných aplikací nejen pro …