České dráhy: ČD Nostalgie startuje další sezónu, na koleje vyráží parní lokomotivy i táborská Bobinka

12.06.2020 10:06 | Zprávy

O tomto víkendu odstartuje naplno letošní sezónu ČD Nostalgie. Během turistické sezóny se uskuteční řada jízd s historickými parními, motorovými i elektrickými lokomotivami a starými vagóny.

České dráhy: ČD Nostalgie startuje další sezónu, na koleje vyráží parní lokomotivy i táborská Bobinka
Foto: red
Popisek: ČD - logo

U těch nejstarších se svezete jako vaše babičky a dědečkové na dřevěných lavicích. O tomto víkendu vyrazí nostalgické vlaky hned na třech tratích.

Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka vypraví nostalgický vlak v sobotu 13. června z Lužné u Rakovníka přes Rakovník a Křivoklát do Berouna a zpět pod mottem „Parním vlakem z muzea k Berounce“. Vlak vyjede z Lužné v 11:50 a z Rakovníka ve 12:25. Na trase zastaví ve většině stanic a do Berouna přijede ve 13:42. Zpáteční odjezd z Berouna je naplánovaný na 15:29, do Rakovníka vlak dorazí v 17:00 a v Lužné ukončí svou jízdu v 17:12.

V čele nostalgického vlaku se objeví lokomotiva 534.0323 přezdívaná pro své velké topeniště jako „Kremák“. Velké topeniště a kotel byl její výhodou při dopravě nákladních vlaků, pro které byl tento typ lokomotivy v roce 1923 zkonstruován. Naše lokomotiva však pochází až z poválečné výroby v letech 1945 až 1947, kdy lokomotivky Škoda a ČKD vyráběly vylepšený typ označovaný jako 534.03. Lokomotiva dosahuje maximální rychlost 60 km/h a její výkon je skoro 1 800 koňských sil. Souprava bude sestavena z historických osobních vagónů z 50. let minulého století.

Na neděli 14. června jsou pak připraveny vyhlídkové jízdy z muzea v Lužné u Rakovníka do Krupé.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Čtvrtý blok Dukovan je po plánované odstávce zpět v provozu

13:44 ČEZ: Čtvrtý blok Dukovan je po plánované odstávce zpět v provozu

Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany úspěšně připojili čtvrtý výrobní blok k přenosové síti. Dok…