České dráhy: Historické vlaky přivezou návštěvníky za světovým dědictvím Vagonky a Tatry

28.08.2019 21:44

Dopravní prostředky z produkce slavných značek Tatra Kopřivnice a Vagonka Studénka se také letos představí veřejnosti. Akce „Technické dědictví – VAGONKA & TATRA ve světě“ se bude poslední srpnovou sobotu odehrávat hned na třech místech – na letišti Leoše Janáčka v Mošnově, ve Vagonářském muzeu na zámku ve Studénce a v Technickém muzeu v Kopřivnici. České dráhy vypraví mezi těmito místy historické vlaky.

České dráhy: Historické vlaky přivezou návštěvníky za světovým dědictvím Vagonky a Tatry
Foto: red
Popisek: ČD - logo

 Představení dopravních prostředků z produkce Tatry Kopřivnice a Vagonky Studénka doplní v sobotu 31. srpna 2019 také jízdy ČD Nostalgie. Návštěvníci se tak mohou stylově přepravit mezi jednotlivými dějišti akce historickými vozy a jednotkami vyrobenými v Tatře nebo Vagonce. Na trase Studénka – Mošnov – Štramberk budou jezdit motorové vozy M131.1 „Hurvínek“, které byly v Kopřivnici vyráběny od roku 1949. Z Ostravy bude jezdit elektrická jednotka EM 475.1 ze 60. let „Pantograf“ vyráběná ve Studénce.

Další historický unikát bude k vidění přímo na letišti, a to tatrovácký motorový vůz M 120.417 přezdívaný „Věžák“. Tento unikátní motoráček byl vyroben v roce 1931 a jeho zvláštností je, že strojvedoucí seděl v kabině na střeše a s průvodčím se dorozumíval lodním telefonem.

Kromě výše uvedených jízd zvláštních vlaků proběhne navíc ještě jízda motorového historického vlaku po tzv. sedlnickém trianglu. Odjezd z Mošnova je v 9:45, vlak pojede po třech spojkových kolejích tvořících kolejový triangl mezi Mošnovem a Sedlnicemi. Zpátky do Mošnova dorazí v 10:01 hod.

Současnou výrobu Vagonky budou představovat elektrické jednotky CityElefant na pravidelných linkách z Ostravy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předseda Rady ERÚ se setkal se svým americkým protějškem z FERC

22:49 Předseda Rady ERÚ se setkal se svým americkým protějškem z FERC

Předseda Federální energetické regulační komise (Federal Energy Regulatory Comission, FERC) Neil Cha…