České dráhy: Na Křivoklát a do ČD Muzea parním expresem

01.08.2012 18:34

V sobotu 4. srpna vyjede parní expres tažený exkluzivně lokomotivou „Štokr“ s historickými vagony a bufetovým vozem na 17. ročník Křivořezání, tradičního řezbářského setkání na Křivoklátě. Parní vlak bude z Křivoklátu pokračovat přes Rakovník do Lužné u Rakovníka, kde si mohou zájemci prohlédnout železniční muzeum Českých drah. Cestující s jízdenkami na parní vlak získají 50% slevu na vstupném na prohlídkový okruh hradem Křivoklát.

České dráhy: Na Křivoklát a do ČD Muzea parním expresem
Foto: Archiv
Popisek: Moderní regionální vlak RegioShark

Křivořezání 2012 je 17. ročník setkání zručných řezbářů pod širým nebem s ukázkami jejich umění. Na návštěvníky čeká navíc zajímavý program hradních slavností, koncerty, pohádky pro děti, dále také ukázky volného létání dravců s aktivní účastní diváků. Připravené je i bohaté občerstvení, taverna na nádvoří, čajovna, hradní šenk se svařeným vínem, medovinou, slivovicí, pečeným špekem a spoustou dalších pochutin. Cestující, kteří předloží platné rodinné a zpáteční jízdenky na parní vlak obdrží 50% slevu vstupného do prohlídkového okruhu hradem.

V železničním muzeu v Lužné u Rakovníka je možné navštívit expozici o historii železnice v Čechách, rozsáhlou sbírku lokomotiv a železničních vozidel, modelové kolejiště. Je zde také provozní průmyslová úzkorozchodná železnice s parní lokomotivou. Podrobnosti o Železničním muzeu ČD a nové 3D průvodce interiéry muzejních lokomotiv jsou k dispozici na www.cdmuzeum.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: České dráhy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kancelář prezidenta republiky přistupuje k ochraně utajovaných informací v souladu se zákonem

13:30 Kancelář prezidenta republiky přistupuje k ochraně utajovaných informací v souladu se zákonem

Reakce Kanceláře prezidenta republiky na text, zveřejněný v Deníku N dne 20. října 2021