České dráhy: Na historické slavnosti do Oslavan parním vlakem

07.09.2017 13:29

V sobotu 9. září vyrazí z Brna speciální vlak tažený parní lokomotivou Skaličák. Z brněnského hlavního nádraží pojede historická souprava do Ivančic nebo Oslavan, kde se na zámku konají historické slavnosti s bohatým programem. Lákadly budou i tradiční jarmark nebo vystoupení kejklířů.

České dráhy: Na historické slavnosti do Oslavan parním vlakem
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

Vlak tažený parní lokomotivou „Skaličák“ odjede v sobotu 9. září z brněnského hlavního nádraží v 10:25 a do Oslavan dorazí v 11:17. Během dne pak parní souprava ještě vyrazí na jízdu směr Střelice a zpět. Na cestu zpět do Brna nostalgický vlak vyrazí z Oslavan v 17:30. Soupravu vlaku budou tvořit historické vozy ze 40. a 50. let. Uprostřed vlaku nebude chybět bufetový vůz, kde si cestující budou moci zakoupit suvenýry a teplé i studené nápoje.

V Ivančicích mohou cestující navštívit stálé expozice věnované Alfonsi Muchovi a Vladimíru Menšíkovi nebo se zúčastnit zábavné hry pro rodiče s dětmi s názvem Záhady ivančických památek, která je připravena v rámci Dnů evropského dědictví. Ti, co parním vlakem dojedou až do cílové stanice v Oslavanech, budou mít příležitost poznat, v čem jsou jedinečné tradiční Historické slavnosti na místním zámku. V rámci nich bude připraveno dobové tržiště s historickými řemesly, vystoupení kejklířů a muzikantů, rytířský turnaj, historický průvod s králem Přemyslem Otakarem I., soutěže pro děti a spousta další zábavy. V Oslavanech bude otevřené také Muzeum hornictví a energetiky a Hasičské muzeum.

Zpáteční jízdenka Brno – Oslavany pro dospělého přijde na 140 Kč, jednosměrná pak na 100 Kč. V rámci jednoho úseku Brno hl.n. – Střelice nebo Střelice – Oslavany zaplatí cestující 50 korun za jednu cestu a 70 korun za zpáteční jízdné. Prodej jízdenek je zajištěn na všech pokladnách ČD. Příznivci cykloturistiky uvítají, že v parním vlaku bude možné bezplatně přepravit jízdní kola. V Oslavanech se pak mohou vydat třeba po některé ze čtyř tematických okružních cyklotras.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Praha zpřístupnila nové datové sady z oblasti bytového fondu

7:33 MHMP: Praha zpřístupnila nové datové sady z oblasti bytového fondu

Na portálu pro otevřená data hl. m. Prahy opendata.praha.eu v uplynulých dnech publikovala městská a…