České dráhy: Na historické slavnosti do Oslavan parním vlakem

07.09.2017 13:29 | Zprávy

V sobotu 9. září vyrazí z Brna speciální vlak tažený parní lokomotivou Skaličák. Z brněnského hlavního nádraží pojede historická souprava do Ivančic nebo Oslavan, kde se na zámku konají historické slavnosti s bohatým programem. Lákadly budou i tradiční jarmark nebo vystoupení kejklířů.

České dráhy: Na historické slavnosti do Oslavan parním vlakem
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Vlak tažený parní lokomotivou „Skaličák“ odjede v sobotu 9. září z brněnského hlavního nádraží v 10:25 a do Oslavan dorazí v 11:17. Během dne pak parní souprava ještě vyrazí na jízdu směr Střelice a zpět. Na cestu zpět do Brna nostalgický vlak vyrazí z Oslavan v 17:30. Soupravu vlaku budou tvořit historické vozy ze 40. a 50. let. Uprostřed vlaku nebude chybět bufetový vůz, kde si cestující budou moci zakoupit suvenýry a teplé i studené nápoje.

V Ivančicích mohou cestující navštívit stálé expozice věnované Alfonsi Muchovi a Vladimíru Menšíkovi nebo se zúčastnit zábavné hry pro rodiče s dětmi s názvem Záhady ivančických památek, která je připravena v rámci Dnů evropského dědictví. Ti, co parním vlakem dojedou až do cílové stanice v Oslavanech, budou mít příležitost poznat, v čem jsou jedinečné tradiční Historické slavnosti na místním zámku. V rámci nich bude připraveno dobové tržiště s historickými řemesly, vystoupení kejklířů a muzikantů, rytířský turnaj, historický průvod s králem Přemyslem Otakarem I., soutěže pro děti a spousta další zábavy. V Oslavanech bude otevřené také Muzeum hornictví a energetiky a Hasičské muzeum.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Kde by šetřilo hnutí ANO?

Jak chcete snížit dluh ČR? Plánujete nějaké zvýšení daní? Protože vy často říkáte, co je špatně, ale už neříkáte, co byste dělali vy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda ČR odmítá unijní klimatický cíl 2040, je potřeba jej přehodnotit

16:08 Úřad vlády: Vláda ČR odmítá unijní klimatický cíl 2040, je potřeba jej přehodnotit

Vláda žádá přehodnocení klimatického cíle 2040, který v současné podobě považuje za příliš ambiciózn…