České dráhy: Parní vlak vyrazí v sobotu z Prahy-Braníka do Sázavy

22.06.2018 9:53 | Zprávy

Tuto sobotu 23. června vypraví České dráhy první letošní nostalgický vlak z Prahy-Braníka do Posázaví. Soupravu, která bude sestavená z historických vozů 3. třídy a bufetového vozu, poveze parní lokomotiva 423.041 „Velký bejček“.

České dráhy: Parní vlak vyrazí v sobotu z Prahy-Braníka do Sázavy
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Po trase vlaku bude možné navštívit řadu zajímavých míst, např. muzeum těžby zlata v Jílovém u Prahy, Vojensko-historické muzeum v Lešanech nebo zříceninu hradu Zbořený Kostelec u Týnce nad Sázavou. V cílové stanici Sázavě můžou cestující navštívit Sázavský klášter nebo Centrum Sklářského umění – Huť František. Pro cestující bude také připravena vyhlídková jízda ze Sázavy do Ledečka a zpět.

Historický vlak bude tuto sobotu odjíždět z Prahy-Braníka v 9:05 a do cílové stanice Sázava přijede ve 12:15. Odtud bude pro zájemce připravena vyhlídková jízda do Ledečka a zpět, odjezd ze Sázavy bude ve 14:15. Na zpáteční cestu do Prahy se vlak vydá za Sázavy v 15:54. Zpáteční jízdenka z Prahy do Sázavy stojí 320 korun, v prodeji budou také rodinné jízdenky, jízdenky pro kratší úseky a zlevněné jízdenky pro děti.

V soupravě vlaku budou zařazeny historické vozy řady Ce „Rybáky“. Při cestě bude možné osvěžit pivem Ferdinand nebo si zakoupit upomínkové předměty v bufetovém voze.

Vlak projede nejkrásnější trasu „Posázavského pacifiku“ do Čerčan. Kromě překrásného okolí železniční tratě vybudované v kaňonu řeky Sázavy s několika tunely a kamennými viadukty mohou cestující z parního vlaku navštívit mnoho kulturních akcí a památek v Posázaví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: komerční tisková zpráva

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Slibujete konsolidaci veřejných financí

Mě zajímá jedno, jak se to dotkne nás občanů? Kde a na čem chcete šetřit? Budete zvyšovat nějaké daně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM hledá nového vlastníka pro Národní dům na Vinohradech

22:08 ÚZSVM hledá nového vlastníka pro Národní dům na Vinohradech

ÚZSVM vyhlásil výběrové řízení s elektronickou aukcí na prodej Národního domu na Vinohradech.