České dráhy: Parní vlak vyrazí v sobotu z Prahy-Braníka do Vlašimi

27.08.2019 10:07 | Zprávy

V sobotu 31. srpna vypraví České dráhy parní vlak z Prahy-Braníku do Vlašimi. Soupravu, která bude sestavená z historických vozů a bufetového vozu, poveze parní lokomotiva 477.043 „Papoušek“. Cestující si můžou naplánovat návštěvu zlatých dolů v Jílovém u Prahy, Tankového dne ve Vojenském technickém muzeu v Lešanech nebo zámku Jemniště nedaleko Vlašimi.

České dráhy: Parní vlak vyrazí v sobotu z Prahy-Braníka do Vlašimi
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Historický vlak bude tuto sobotu odjíždět z Prahy-Braníka v 9:00, pojede přes Vrané nad Vltavou, Jílové u Prahy, Čerčany a Benešov u Prahy a do cílové stanice Vlašimi přijede ve 12:04. Na zpáteční cestu do Prahy se vlak vydá z Vlašimi v 15:33. V soupravě vlaku budou zařazené historické vozy řady Ce (tzv. „Rybáky“).

Ve vlaku budou platit běžné jízdenky Českých drah podle tarifu TR 10 ve spojení s místenkami „Nostalgie“ za 140 Kč. V prodeji jsou u všech pokladen ČD, doprodej bude zajišťovat vlakový personál. Ve vlaku neplatí jízdenky Pražské integrované dopravy. Přeprava kočárků je možná jen v omezené míře (naložit lze jen složené kočárky), přeprava kol ve vlaku není možná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NZM: Setkání myslivců a přátel přírody

13:28 NZM: Setkání myslivců a přátel přírody

Slavnostní otevření nové expozice Sokolnictví, koncerty lovecké hudby, mezinárodní mistrovství ve vá…