České dráhy: Parním vlakem na křivoklátský adventní jarmark

13.12.2018 16:42

O tomto víkendu 15. a 16. prosince vypraví České dráhy parní vlak na Křivoklát, kde se na hradě koná tradiční předvánoční akce Královský advent. Vlak bude řazený z historických vozů a v jeho čele pojede parní lokomotiva 475.179 „Šlechtična“.

České dráhy: Parním vlakem na křivoklátský adventní jarmark
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

Historický vlak bude odjíždět z Prahy-Smíchova v sobotu a v neděli v 9:23. Souprava zastaví ještě v Berouně a na Křivoklát dorazí v 11:01 (cílovou stanicí bude Rakovník). Na zpáteční cestu do Prahy se historický vlak vydá z Křivoklátu v 17:02, příjezd zpět na Smíchov bude v 18:44.

„Ve vlaku bude řazených celkem šest historických vagónů k sezení a chybět nebude ani bufetový vůz,“ říká Jakub Goliáš, ředitel Regionálního obchodního centra ČD pro Prahu a Středočeský kraj, a doplňuje důležitou informaci pro zájemce o svezení: „O sobotní jízdu je obrovský zájem a v tuto chvíli jsou už všechna místa vyprodaná. Ve vlaku sice bude vyhrazený ještě jeden vůz pro cestující bez místenek, ale přesto všem, kdo se chtějí na Křivoklát svézt a ještě nemají jízdenky, doporučuji vyrazit v neděli, kdy je tento vlak volnější.“

Za zpáteční jízdenku z Prahy na Křivoklát zaplatí dospělí cestující 320 korun, děti od 6 do 18 let zaplatí 160 korun. V prodeji budou také jízdenky pro kratší úseky. Děti do 6 let cestují vlaky zdarma bez nároku na místo. Jízdenky se prodávají ve všech pokladnách ČD. Cestující, kteří si jízdenky pořídí v předprodeji, získají k jízdence také bezplatnou místenku. Bližší informace k nostalgickým jízdám parního vlaku na tel. 725 859 426 (nádr. Praha-Braník) nebo e-mailech: pavlik@zap.cd.cz a bezouska@gr.cd.cz.

Na Křivoklátu čeká na návštěvníky velký adventní jarmark. Kromě stánků s řemeslnými výrobky a občerstvením se můžou těšit také na flašinetáře Jana Bondru, šermíře Tartas, tanečnice Anima, tanečnici Gayu, divadlo Komedianti na káře, kapelu BraAgas, Pardubické pozounéry nebo kejklíře Vojtu Vrtka. Ve 13 hodin přijede císař Karel IV. a bude následovat císařská audience v Královském sále.

Jízdní řády naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milosrdní bratři: Sedmnáct plicních ventilátorů darem míří z Česka do Itálie

22:03 Milosrdní bratři: Sedmnáct plicních ventilátorů darem míří z Česka do Itálie

Sedmnáct plicních ventilátorů od českých výrobců a desítky tisíc roušek a dalších ochranných prostře…