České dráhy: Průvodčí už nechtějí při odbavení ve vlacích osobní průkazy

02.04.2021 9:56

Cestující, kteří mají zakoupenou on-line jízdenku Českých drah a nevyužili přitom žádnou slevu, již nemusejí průvodčím předkládat při kontrole jízdních dokladů svůj osobní průkaz. Testovací provoz nového systému České dráhy spustily v polovině března. Novinka se týká eTiketů zakoupených na e-shopu ČD.

České dráhy: Průvodčí už nechtějí při odbavení ve vlacích osobní průkazy
Foto: red
Popisek: ČD - logo

„Proč chtít po lidech, kteří nevyužívají žádnou slevu, nějaký doklad nebo průkaz? Pokud je jízdenka v pořádku zaplacená, a to nám řekne systém velmi rychle, víme vše, co potřebujeme. Takové zjednodušení usnadní práci jak samotných průvodčích, tak je pohodlnější pro cestující. Když jsme si to spočítali, tak se tato novinka týká až třetiny všech našich zákazníků,“ popisuje výhody systému Ivan Bednárik, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 1.4.2021)

hlasovalo: 19288 lidí

Jméno budou cestující při nákupu on-line jízdenek ČD zadávat i nadále. Při kontrole ve vlaku ale průvodčí pouze načte jízdenku, popřípadě zadá kód transakce, a o předložení dokladu s fotografií požádá jen v případě podezření, že jízdenka již byla použita.

„Teď s námi kvůli protiepidemickým opatřením jezdí podstatně méně lidí, i tak už ale máme pozitivní ohlasy. Až se cestování vrátí do normálu, a doufáme, že to bude brzy, ocení novinku ještě mnohem početnější skupina zákazníků,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod, a dodává: „U elektronických jízdenek, kde cestující uplatňuje zvláštní jízdné, tedy tzv. státní slevu, bude předložení průkazu nadále povinné, protože státní podmínky poskytnutí této slevy ukládají povinnost kontrolovat věk zákazníka, popřípadě status studenta v souvislosti s ověřením nároku na slevu.“

Předložit osobní průkaz k elektronické jízdence je nadále povinné také pro lidi, kteří cestují pravidelně a využívají např. traťové nebo síťové jízdenky, dále pak také u mezinárodních jízdenek nebo jízdenek OneTicket.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: V Dukovanech proběhne mimořádná zkouška sirén

9:02 ČEZ: V Dukovanech proběhne mimořádná zkouška sirén

Zkouška sirén proběhne mimořádně ve středu 27. října v Jaderné elektrárně Dukovany. Kolísavý tón v d…