České dráhy: Průvodčí už nechtějí při odbavení ve vlacích osobní průkazy

02.04.2021 9:56 | Zprávy

Cestující, kteří mají zakoupenou on-line jízdenku Českých drah a nevyužili přitom žádnou slevu, již nemusejí průvodčím předkládat při kontrole jízdních dokladů svůj osobní průkaz. Testovací provoz nového systému České dráhy spustily v polovině března. Novinka se týká eTiketů zakoupených na e-shopu ČD.

České dráhy: Průvodčí už nechtějí při odbavení ve vlacích osobní průkazy
Foto: red
Popisek: ČD - logo

„Proč chtít po lidech, kteří nevyužívají žádnou slevu, nějaký doklad nebo průkaz? Pokud je jízdenka v pořádku zaplacená, a to nám řekne systém velmi rychle, víme vše, co potřebujeme. Takové zjednodušení usnadní práci jak samotných průvodčích, tak je pohodlnější pro cestující. Když jsme si to spočítali, tak se tato novinka týká až třetiny všech našich zákazníků,“ popisuje výhody systému Ivan Bednárik, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

11:18 ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže provedl v posledních týdnech sérii neohlášených místních šetřen…