České dráhy: Regionální den železnice v Karlových Varech

02.09.2020 7:34 | Zprávy

Regionální den železnice v Karlových Varech se letos v sobotu 5. září ponese v duchu oslavy 150. výročí zahájení provozu vlaků mezi stanicemi Cheb a Karlovy Vary. Pro návštěvníky jsou přichystané nostalgické jízdy parního vlaku z Karlových Varů do Chebu a zpět a odpoledne z Karlových Varů přes Cheb do Mariánských lázní.

České dráhy: Regionální den železnice v Karlových Varech
Foto: red
Popisek: ČD - logo

V sobotu 5. září od 9 h proběhne ve stanici Karlovy Vary oslava 150. výročí zahájení provozu vlaků mezi stanicemi Cheb a Karlovy Vary. Při této příležitosti bude vypraven zvláštní vlak vedený parní lokomotivou 475.179 „Šlechtična“.

Návštěvníci se mohou těšit na historické parní jízdy z Karlových Varů do Mariánských lázní a z Chebu do Karlových Varů. O zábavu ve stanicích i ve vlaku se postará kapela Švejk band pod vedením pana Karpíška s písničkami z počátku 20. století, na nádraží v Karlových Varech je připravena výstava fotografií Jindricha Nového k 150. výročí zahájení provozu a ve stanicích Karlovy Vary a Cheb se představí půjčovny kol ČD Bike. Po příjezdu zvláštního do Mariánských Lázní bude představen nově zrenovovaný Císařský salónek a výstava fotografií z kalendáře Českých drah pro rok 2020.

„Provoz mezi Karlovými Vary a Chebem byl na Horním nádraží zahájen dne 19. 9. 1870. Jsem velice rád, že si toto významné datum dnes můžeme i přes opatření proti šíření nemoci Covid-19 připomenout nostalgickou jízdou vlaku vedeného právě parní lokomotivou Šlechtična, která na této trati jezdila v polovině minulého století,“ říká Vladimír Omelka, obchodní ředitel Regionálního obchodního centra Karlovy Vary.

tabulka

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

7:27 SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

Od čtvrtka 25. června 2026 od 10 hodin se otevře příjem žádostí o finanční podporu z programu Nová z…