České dráhy: S prázdninovou jízdenkou můžete ujet neomezený počet kilometrů

02.07.2019 10:02 | Zprávy

Od 1. července, platí v Česku prázdninová Jízdenka na léto. Jízdenka platí pro neomezený počet cest ve vlacích Českých drah ve 2. třídě.

České dráhy: S prázdninovou jízdenkou můžete ujet neomezený počet kilometrů
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Využít ji lze v osobních vlacích, ale také v expresech nebo rychlovlacích jako je railjet. Ve vybraných spojích s nutnou rezervací, např. SC Pendolino, je třeba zakoupit jen rezervaci. Cestující může v době platnosti Jízdenky na léto ujet neomezený počet kilometrů, může neomezeně přestupovat mezi spoji, přerušit jízdu a navštívit památky nebo přírodní zajímavosti atp.

Jízdenku na léto je možné koupit s platností 7 nebo 14 po sobě jdoucích dní. Začátek platnosti je možný v jakýkoliv den v týdnu. Jízdenky se vyplatí hlavně při plánování poznávací dovolené s větším počtem cest a zastávek. Nabídka je k dispozici pouze o prázdninách do 31. srpna.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Bc. David Šimek , MBA byl položen dotaz

Závislost

Čí je podle vás vina, že jsme jako Evropa na někom pořád závislí a nemám pocit, že by se to nějak měnilo? Bohužel jsme závislí na Blízkém východu, jak komentujete, ale i na Číně (ekonomicky) nebo na USA (bezpečnostně). Podle mě je to špatně a jde podle mě o selhání vás politiků.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha koupí od státu zámek Veleslavín

16:08 MHMP: Praha koupí od státu zámek Veleslavín

Hlavní město odkoupí od státu zámek Veleslavín v Praze 6 za 210 milionů korun.