České dráhy jsou partnerem 21. ročníku Literárních Františkových Lázní

03.11.2018 12:01

Festival Literární Františkovy Lázně letos probíhá ve dnech 1. – 11. listopadu. Jeho nedílnou součástí bude Happeningový vlak z Františkových Lázní do Hofu a zpět, letos pod záštitou českého spisovatele Václava Grubera. Ten převezme vlajku festivalu z rukou německé autorky Sabine Dittrich. Tento akt bude symbolickým vyjádřením česko-německého přátelství.

České dráhy jsou partnerem 21. ročníku Literárních Františkových Lázní
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

Organizátoři připravili bohatý program, ze kterého si jistě vybere každý to své, a to nejen proto, že letošním mottem je „Záchranná vesta humoru“.

„Humor nadlehčuje, posiluje, někdy i dokonce člověka zachraňuje. Náš festival ve znamení humoru zahájí Hana Maciuchová, která představí tři významné německy píšící autory v humorném duchu, v samostatném pořadu ‚Uznávám, že blouzním‘. Na Literárním sympóziu v duchu motta našeho festivalu ‚Záchranná vesta humoru‘ vystoupí se svými příspěvky význační čeští a zahraniční hosté, např. Roswitha Schieb, Jiří Slíva, Jaroslav Rudiš, Martin Reiner, Věra Koubová, Patrik Linhart, Rolf Stemmle, Dora Kaprálová a další,“ uvedla za pořadatele Alena Vávrová.

Partnerem Happeningového vlaku literátů, malířů a muzikantů, který pojede v neděli 11. listopadu, jsou České dráhy a německý dopravce Oberpfalzbahn. Trasa vlaku kopíruje trať tzv. Vlaku svobody, který ještě v totalitním Československu přerazil závory a dojel až do Hofu. Někteří lidé zůstali v emigraci, někteří se vrátili. Nyní už v Hofu nikdo nezůstává, naopak němečtí autoři přijíždějí do Františkových Lázní, aby si mohli společně s českými spisovateli vychutnat obě cesty, tam i zpět.

Zařazení netradičního spoje do programu Literárních Františkových Lázní umožnilo znovuotevření hraničního přechodu Aš – Selb-Plößberg na trati Cheb – Hof v roce 2015. Mezi oběma městy jezdí přímé mezistátní osobní vlaky a výrazně přispívají k rozvoji cestovního ruchu a přeshraniční spolupráce.

Ve vlaku se často křtí různé knihy, nyní to budou dva díly almanachu Literáti na trati, jehož editorem je František Tylšar.

Podrobné informace jsou k dispozici ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman varuje: Nekupujte černé stavby

22:11 Ombudsman varuje: Nekupujte černé stavby

Ombudsman Stanislav Křeček se stále častěji setkává s problémem, který je obvykle spojen s činností …