České dráhy nabízí v únoru 10% slevu při nákupu jízdenek na eShopu ČD

04.02.2013 9:20

Od 1. února je nákup vnitrostátních jízdenek a místenek na eShopu Českých drah o 10 % levnější. Akční nabídka potrvá do konce února, tedy do 28. 2. 2013.

České dráhy nabízí v únoru 10% slevu při nákupu jízdenek na eShopu ČD
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

První eShop spustily České dráhy v roce 2005 a od té doby postupně rozšiřují a zdokonalují nabídku. Měsíčně uskuteční zákazníci na eShopu téměř 60 tisíc transakcí.

Zásadní zjednodušení nákupu přinesl eShop druhé generace, který České dráhy spustily v září 2011. Model je podobný jako u leteckých a železničních společností v Německu nebo v Anglii. Zákazníci, kteří na eShopu ČD s oblibou nakupují levné vnitrostátní i mezinárodní elektronické jízdenky, tak nakupují snáz a i bez registrace.

Národní dopravce však v uplynulých měsících úspěšně pokračoval v rozvoji nových technologií. V říjnu loňského roku například představily České dráhy speciální verzi mobilního webu pro chytré telefony. Od prosince 2012 lze přes mobilní telefon koupit i jízdenku na vlaky ČD, a to odkudkoliv kamkoliv v rámci České republiky. Jízdenky jsou přestupní a bez vazby na konkrétní vlaky. Platit lze platební kartou nebo prostřednictvím služby PaySec, nově i prostřednictvím aplikace MasteCard Mobile. Mobilní portál ČD umožňuje vyhledání spojení, nákup jízdenek i zjištění dalších aktuálních informací o jízdě vlaků ČD a nabídce služeb. Dostupný je odkudkoliv, kde se pomocí mobilního telefonu můžou zákazníci připojit na internet. Není potřeba tiskárnu a zákazník nemusí ani k pokladně, jízdenku předloží průvodčímu přímo na displeji svého telefonu. Stačí přitom zadat adresu www.cd.cz do mobilního prohlížeče, systém sám rozpozná, že jde o chytrý telefon a automaticky nabídne jako výchozí právě mobilní web. Není potřeba instalovat žádné speciální aplikace či programy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: České dráhy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí: Úprava generálního pardonu, promíjejícího DPH, usnadní dodávky státu

22:54 Ministerstvo financí: Úprava generálního pardonu, promíjejícího DPH, usnadní dodávky státu

Ministerstvo financí předložilo na dnešní jednání vlády rozšíření generální pardonu rušícího DPH na …